Po roku spędzonym w ŁKS Commercecon Łódź Deja McClendon zdecydowała się na przeprowadzkę do Włoch. W sezonie 2018/2019 nasza była przyjmująca będzie reprezentować zespół Serie A2 – Delta Informatica Trentino.

Przypomnijmy, że Deja zaczynała siatkarską karierę w drużynie Pennsylvania State University. W 2013 roku przeniosła się do İqtisadçı Baku, z którym wywalczyła brązowy medal Azerbejdżanu. W 2014 roku podpisała kontrakt z Atomem Trefl Sopot, z którym zajęła 2. miejsce w Pucharze CEV, wicemistrzostwo i Puchar Polski. Kolejny sezon, podczas którego reprezentowała barwy Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza, zakończyła kontuzją. Po przymusowej rocznej przerwie zdecydowała się wrócić do Polski i podpisała kontrakt z naszym klubem. Przeprowadzka do Łodzi okazała się udana – z ŁKS-em Commerecon Deja do swojej kolekcji dołożyła srebrny medal mistrzostw Polski sezonu 2017/2018.

Franco Tonetti, dyrektor sportowy Delta Informatica Trentino, w wypowiedzi dla strony internetowej klubu przyznał: – Jesteśmy szczęśliwi i zaszczyceni, że zawodniczka kalibru Dejy przyjęła naszą propozycję.

Chociaż smutno jest się żegnać z każdą Łódzką Wiewiórą, to ściskamy kciuki za występy Dejy we Włoszech. 

Deja – dziękujemy za wszystko! Powodzenia w Italii!