Długi siatkarski wieczór zapewniły kibicom zespoły z Łodzi – ŁKS Commercecon i Grot Budowlani. Derby miasta, jak przystało na siatkarskie święto, rozstrzygnęły się w pięciu setach. Zwycięsko wyszły z tego meczu gospodynie. MVP spotkania została wybrana Weronika Sobiczewska.

Patrząc na pomeczowe statystyki, w większości elementów siatkarskiego rzemiosła górą były Ełkaesianki. Siatkarki Budowlanych jedynie na zagrywce zanotowały dwa asy więcej. Wiewióry postawiły 15 punktowych bloków, przy 10 rywalek. Również skuteczność w przyjęciu i w ataku przemawiała na korzyść gospodyń. Najwięcej punktów – 21 – dla ŁKS-u Commercecon zdobyła Veronica Jones-Perry, a 18 „oczek” dołożyła Weronika Sobiczewska. Młoda atakująca otrzymała statuetkę MVP, co jest szczególnie cenne, biorąc pod uwagę, że mecz rozpoczęła w kwadracie dla rezerwowych. Roberta Ratzke jak zawsze nie oszczędzała środkowych – dość powiedzieć, że Kamila Witkowska zdobyła 17 „oczek”, w tym sześć blokiem. 

Dla Grot Budowlanych 22 punkty wywalczyła Ana Cleger. Po 13 dołożyły Monika Fedusio i Zuzanna Górecka, dla której był to powrót na boisko po kontuzji. Do składu meczowego wróciła również libero Justyna Łysiak, która również zmagała się z problemami zdrowotnymi. Libero Budowlanych zanotowała 67% pozytywnego przyjęcia. 

ŁKS Commercecon Łódź – Grot Budowlani Łódź 3:2
(25:20, 25:27, 21:25, 25:11, 15:13)

Składy zespołów:
ŁKS: Grajber (12), Witkowska (17), Ratzke (7), Alagierska (8), Piasecka (3), Jones-Perry (21), Maj-Erwardt (libero) oraz Strasz (libero), Sobiczewska (18) i Jukoski (1)
Budowlani: Lisiak (4), Łazowska (5), Centka (6), Cleger (22), Fedusio (13), Damaske (8), Łysiak (libero) oraz Kędziora (1), Pelczarska, Górecka (13) i Szczurowska (1)