Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź w piątek rozegrały drugi mecz towarzyski z SC Potsdam. Zespoły rozegrały cztery sety i we wszystkich triumfowały łodzianki, chociaż dwa zakończyły na swoją korzyść po walce na przewagi.

W pierwszym secie drugiego meczu kontrolnego początkowo lepiej spisywały się siatkarki Łódzkiego Klubu Sportowego. Prowadziły dwoma, trzema punktami i kontrolowały przebieg gry. Gospodynie grały jednak spokojnie i to przyniosło rezultat, bowiem dogoniły wynik i doprowadziły do remisu 19:19. Końcówka okazała się zacięta i emocjonująca, bowiem raz jedna, a raz druga strona miała okazję do wygranej. Ostatecznie jednak wygrały ją łodzianki 31:19.

W drugim secie obie ekipy od początku próbowały przejąć kontrolę nad grą, ale w efekcie grały punkt za punkt. Pierwsze na dwupunktowe prowadzenie wyszły gospodynie (12:10). Tym raz to ŁKS Commercecon musiał gonić wynik, co udało się łodziankom w połowie partii (15:15). Kolejny remis oglądaliśmy przy stanie 21:21. W końcówce Łódzkie Wiewióry zagrały już spokojniej i wygrały 25:23 po ataku Valentiny Diouf

Od początku trzeciego seta nieco lepiej spisywały się łodzianki (3:1, 8:5). Zespół Alessandro Chiappiniego nie miał problemów z utrzymaniem dwu, trzypunktowej przewagi. W drugiej części seta prowadzenie łodzianek urosło nawet do czterech „oczek” (18:14), jednak w tym secie gospodynie ponownie potrafiły utrzymać nerwy na wodzy i doprowadziły do wyrównania. Ponownie doszło do walki na przewagi i znów górą były w niej zawodniczki z Łodzi, a pojedynczym blokiem zakończyła seta Angelika Gajer (26:24).

Czwartego, dodatkowo rozgrywanego, seta lepiej rozpoczęły Łódzkie Wiewióry (3:0, 7:4), jednak nie potrafiły utrzymać tej przewagi. Gospodynie krok po kroku odrabiały straty, a następnie wyszły na prowadzenie 11:9. Zmusiło to trenera Chiappiniego do wzięcia czasu, a to przyniosło dobry skutek, bowiem jego siatkarki wróciły do swojego rytmu gry i ponownie wypracowały trzy punkty przewagi. Ostatecznie wygrały 25:22 i cały mecz zakończyły zwycięstwem 4:0.

Po powrocie do Łodzi zespół będzie miał dwa dni wolnego, a w poniedziałek rozpocznie kolejny tydzień przygotowań do sezonu 2022/2023. Łódzkie Wiewióry w nadchodzącym tygodniu mają w planie sparing wyjazdowy z E.Leclerc Moya Radomką Radom. Przypomnijmy, że ŁKS Commercecon gościł w Łodzi zespół Radomki i w obu sparingach zwyciężył 3:1. 

SC Potsdam – ŁKS Commercecon Łódź 0:4
(29:31, 23:25, 24:26, 22:25)

Składy zespołów:
SC: Viggars (2), Hetmann (10), Jasper (14), Leweling (16), Maasee (20), Djokic (7), Kirchhoff (libero) oraz van Aalen (4)
ŁKS: Gryka (18), Diouf (14), Dróżdż (5), Hryszczuk (7), Gajer (6), Scuka (13), Maj-Erwardt (libero) oraz Łyżwa, Piasecka (16) i Drabek (libero)