Czas na pierwszą nową zawodniczkę, która zagra w barwach ŁKS-u Commercecon Łódź w sezonie 2019/2020. Na rozegraniu zobaczymy wicemistrzynię świata do lat 23, reprezentantkę seniorskiej kadry Słowenii i mistrzynię Francji z 2018 roku – Evę Mori!

Związek Evy z siatkówką został przesądzony już w dzieciństwie. Jej siostra Nika trenowała tę dyscyplinę w OK Neptun Kanal, a Eva przychodziła na treningi podawać piłki. Jej pierwszym trenerem był dziadek, były siatkarz, Franc Bukovec. Później Eva trenowała pod okiem swojej mamy Patricii, reprezentantki byłej Jugosławii.

W wieku 15 lat Eva Mori podpisała kontrakt z jedną z najlepszych drużyn ostatnich lat na Słowenii – Calcit Volley Kamnik. Dwa lata później, mając zaledwie 17 lat, przeniosła się do Włoch. Trzy lata spędziła w Foppapedretti Bergamo, rozwijając swoje umiejętności wśród takich gwiazd jak Paola Cardullo, Katarzyna Skowrońska-Dolata,Eleonora Lo Bianco czy Freya Aelbrecht. W 2016 roku z Foppapedretii Bergamo Eva Mori zdobyła Puchar Włoch.

Rok później Eva rozpoczęła przygodę z siatkówką francuską. Wraz z Béziers Volley wywalczyła mistrzostwo kraju. Mimo świetnego wyniku zdecydowała się na zmianę barw klubowych i podpisała kontakt z Volero Le Cannet. W sezonie 2018/2019 Volero dotarło do półfinału, w którym musiało uznać wyższość Racing Club de Cannes. Teraz Evę czeka zawodowa przygoda z kolejną ligą, tym razem polską. 

W 2014 roku Eva otrzymała powołanie do reprezentacji i wraz z nią zdobyła srebrny medal mistrzostw Europy U-19. Została nagrodzona również tytułem najlepszej rozgrywającej mistrzostw. Trzy lata później Mori ponownie otrzymała indywidualną nagrodę dla najlepszej rozgrywającej, tym razem na mistrzostwach świata U-23 w Lublanie. Reprezentacja Słowenii została wicemistrzem globu.

W tym roku grę Evy Mori będziemy mogli oglądać podczas mistrzostw Europy. Reprezentacja Słowenii zagra w grupie B, która swoje spotkania rozegra w łódzkiej Atlas Arenie. Co więcej słoweńska kadra będzie pierwszym rywalem biało-czerwonych. 

Eva witamy w ekipie Łódzkich Wiewiór!