We wtorek Joanna Pacak odebrała swój pierwszy w karierze seniorskiej medal mistrzostw Polski. Przyznała, że będzie on motywacją do dalszej pracy. Doskonalenie siatkarskiego warsztatu przyniesie korzyść również Łódzkim Wiewiórom.  Joanna Pacak przedłużyła kontrakt z ŁKS-em Commercecon Łódź na kolejny sezon!

Pierwsze siatkarskie kroki Joanna stawiała pod okiem trenerów MKS-u Neptun Końskie, a w 2011 roku rozpoczęła grę w SMS-ie PZPS Sosnowiec. W 2014 zdecydowała się na przeprowadzkę do Łodzi i rok później z Budowlanymi Łódź cieszyła się z brązowego medalu MP juniorek. Od 2015 roku przez trzy lata grała w barwach Legionovii Legionowo, a następnie zdecydowała się na podpisanie rocznego kontraktu z I-ligowym UNI Opole. Świetny sezon zaowocował propozycją od ówczesnego mistrza Polski – ŁKS-u Commercecon Łódź.

Wierzę, że ŁKS jest klubem, w którym znajdę wszystko, co jest ważne dla zawodniczki – powiedziała Joanna Pacak przed rozpoczęciem przygotowań do sezonu 2019/2020. – Mam nadzieję, że swoją dobrą grą i dyspozycją zyskam zaufanie sztabu trenerskiego i będę mogła pomóc w budowaniu kolejnej pięknej historii.

I nie da się ukryć, że to zaufanie Asia zyskała bardzo szybko i nie zawiodła pokładanych w niej nadziei. W efekcie zajęła w rankingu najlepszych blokujących LSK 5. miejsce. Otrzymała również dwa wyróżnienia dla najlepszej zawodniczki meczu. Nic dziwnego, że prezes Hubert Hoffman widzi Joannę Pacak w składzie Łódzkich Wiewiór na kolejny sezon. 

Duma i radość

Sama Asia również nie miała wątpliwości, że przedłużenie kontraktu to będzie najlepsza decyzja. – ŁKS to dla mnie idealne miejsce do rozwoju, jak i zdobywania bezcennego doświadczenia, co pokazał ten sezon – podkreśliła. – Otrzymywałam ogromne wsparcie kibiców, sztabu szkoleniowego i władz klubu, za co im bardzo dziękuję. Cała organizacja klubu jest profesjonalna. Czuję się tu szczęśliwa, dlatego podjęłam decyzję o pozostaniu w klubie na kolejny sezon.

We wtorek Joanna odebrała z rąk Pawła Zagumnego, prezesa Polskiej Ligi Siatkówki, brązowy medal mistrzostw Polski. – To cudowne uczucie móc zawiesić na szyi owoc ciężkiej pracy całego zespołu. To mój pierwszy medal zdobyty w Lidze Siatkówki Kobiet, dlatego jest wyjątkowy. Czuję radość i dumę. Myślę, że w chwilach kryzysu będę na niego zerkała i motywowała się do dalszego działania. 

Od momentu przedwczesnego zakończenia rozgrywek Joanna nie narzeka na brak zajęć. Pisze między innymi pracę magisterską, której tematem jest… ŁKS Commercecon Łódź! Nie ukrywa jednak, że nie może doczekać się przygotowań do sezonu. – Myślę zarówno o ogólnym przygotowaniu do sezonu, jak i o poprawie moich słabych stron. Moim celem jest doskonalenie umiejętności, aby móc wnosić do drużyny jeszcze więcej.

Asia ogromnie się cieszymy, że zostajesz z nami!