Zwykle pracują nieco w cieniu pozostałych członków sztabu szkoleniowego, ale są niezwykle ważnymi ogniwami w prawidłowym funkcjonowaniu zespołu. W sezonie 2022/2023 na stanowisku statystyka ŁKS-u Commercecon Łódź zobaczymy Kamila Kwiecińskiego, zaś przygotowaniem motorycznym Łódzkich Wiewiór zajmie się Michele Patoia.

Kamil Kwieciński to statystyk o bardzo dużym doświadczeniu, również międzynarodowym. Pracował w takich klubach jak Enea PTPS Piła, Chemik Bydgoszcz, United Volley Frankfurt, Energa MKS Kalisz i SWD Powervolleys Düren.

W 2021 roku współpracował z kobiecą reprezentacją Węgier, a obecnie jest związany zawodowo z żeńskim zespołem narodowym Chorwacji. W chorwackiej kadrze współpracuje z dobrze znanym w Polsce trenerem – Ferhatem Akbasem.

W sezonie 2022/2023 Kamil Kwieciński jako statystyk ŁKS-u Commercecon Łódź będzie miał ręce pełne pracy. Czekają na niego nie tylko analizy na spotkania ligowe, ale również Ligi Mistrzyń. Jesteśmy pewni, że z tak bogatym doświadczeniem dostarczy sztabowi szkoleniowemu kompleksowego materiału do analizy przed każdym spotkaniem.

O przygotowanie motoryczne w nadchodzących rozgrywkach zadba z kolei Michele Patoia. Włoski trener pracował w klubach z Italii i Azerbejdżanu: Desparze Perugia, Igtisadchi Baku, Assicuratrice Milanese Volley Modena, Pomì Casalmaggiore, Lokomotivie Baku, Nordmeccanica Rebecchi Piacenza, myCicero Pesaro, Südtirol Bolzano i Zanetti Bergamo.

Współpracował również z żeńską reprezentacją Słowenii – seniorską i do lat 23. Nasz nowy trener przygotowania motorycznego miał już okazję przyjechać do Łodzi, właśnie z ekipą Słowenii seniorek. Zespół gościł w Atlas Arenie na mistrzostwach Europy w 2019 roku.

Panowie, witamy w dziupli!