Ze swoją energią, walecznością, pracowitością, ogromnym talentem i zagrzewającym do walki okrzykiem „ajde!” zapisała się w historii ŁKS-u Commercecon Łódź wielkimi literami. Chociaż dzisiaj się żegnamy, to mamy ogromną nadzieję, że jeszcze założy biało-czerwono-białą koszulkę. Katarina Lazović – podwójna brązowa medalistka mistrzostw Polski. Dziękujemy!

ŁKS Commercecon Łódź był pierwszym zagranicznym klubem Katariny. Wcześniej serbska przyjmująca reprezentowała Visurę Belgrad, z którą czterokrotnie zdobyła mistrzostwo Serbii, dwukrotnie Puchar Serbii i czterokrotnie Superpuchar kraju. Dołączała do Łódzkich Wiewiór jako mistrzyni Europy w kategorii juniorek (2014) i seniorek (2019). 

– Jestem pewna, że dokonałam dobrego wyboru swojego pierwszego zagranicznego klubu. Wiem, że będą tam szczęśliwa i wszystko będzie dobrze. Z niecierpliwością czekam na nowe wyzwania – powiedziała po podpisaniu kontraktu.

Katarina wpisała się w ełkaesiackie hasło „ambicja i walka, bo w sercu jest przeplatanka” idealnie. Od pierwszych dni w naszej drużynie zaprezentowała ogromną waleczność i pracowitość. Młoda przyjmująca w każdym meczu dawała z siebie wszystko, wielokrotnie biorąc na siebie odpowiedzialność w trudnych momentach.

W przedwcześnie zakończonym sezonie 2019/2020 zdobyła z Łódzkimi Wiewiórami brązowy medal mistrzostw Polski, fantastycznie zaprezentowała się również w europejskich pucharach. W sezonie 2020/2021 powtórzyła ten wynik, dokładając drugi seniorski brąz MP. W minionych rozgrywkach zagrała w 32 ligowych spotkaniach, zdobywając w nich 379 punktów (w tym 24 z zagrywki i 31 blokiem). W rankingu najlepiej zagrywających zawodniczek uplasowała się na wysokim 3. miejscu, zaś w rankingu punktujących na pozycji numer 9. 

Teraz przed Katariną Lazović wyzwania w reprezentacji Serbii, a następnie nowy rozdział w karierze. Wierzymy jednak, że przyjdzie jeszcze dzień, w którym Laza ponownie założy biało-czerwono-białe barwy. Łódzką Wiewiórą pozostanie już na zawsze.

Hvala Katarina!