Według najnowszych ustaleń kluby kobiecej ekstraklasy, która od 1 czerwca oficjalnie będzie nosić nazwę TAURON Liga, rozpoczną zmagania w weekend 18-20 września. – Musimy brać pod uwagę widełki i różne zmiany – podkreśla Katarzyna Sielicka, dyrektor ds. sportowych ŁKS-u Commercecon Łódź.

Epidemia koronawirusa spowodowała, że rozgrywki Ligi Siatkówki Kobiet zostały zakończone przedwcześnie. Szczęśliwie dla klubów żeńskiej ekstraklasy udało rozegrać się całą rundę zasadniczą. Było to podstawą do rozdania tytułów i medali, a także wyłonienia spadkowicza. Tym samym ŁKS Commercecon Łódź zakończył sezon 2019/2020 na trzecim miejscu. We wtorek, 12 maja, drużyna odebrała brązowe medale mistrzostw Polski. 

Miałyśmy apetyt na obronę mistrzowskiego tytuły, ale nie było nam dane – powiedziała Aleksandra Wójcik w rozmowie z TV Toya. – Wszystko mogło się wydarzyć, to jest sport. Ale cieszymy się z brązowego medalu. Przychodząc do Łodzi chyba sama nie wierzyłam, że to może się tak dobrze potoczyć. Ale podtrzymuję swoje wcześniejsze słowa. To były dwa najlepsze sezony w mojej karierze. Liczę na to, że kolejny też będzie tak dobry – podkreśliła przyjmująca Łódzkich Wiewiór.

W środę, 13 maja, premier rządu RP Mateusz Morawiecki ogłosił, że w ramach III etapu odmrażania gospodarki zostaną otwarte hale sportowe. Liczba osób uczestniczących w treningach będzie uzależniona od powierzchni obiektu. Wszystko zatem wskazuje na to, że zespół ŁKS-u Commercecon Łódź będzie mógł zacząć przygotowania w pełnym składzie. 

Jak podkreśliła w programie „Piłka Meczowa” w TV Toya Katarzyna Sielicka klub musi być przygotowany na ewentualne zmiany tych decyzji. – Musimy się organizować inaczej niż zawsze. Bierzemy pod uwagę widełki i różne zmiany, a także robimy wideokonferencje. Dziewczyny mają teraz dużo przerwy. Zazwyczaj się to nie zdarza. Teraz dużą rolę odegrają trenerzy przygotowania motorycznego, żeby każda zawodniczka wiedziała, jak musi pracować. Musimy się dostosować do sytuacji i terminów. 

Jeszcze chwila cierpliwości…

Dyrektor ds. sportowych nie chciała jeszcze zbyt wiele zdradzić na temat zawodniczek, które dołączą do zespołu w nowym sezonie. Poprosiła media oraz kibiców o cierpliwość. – Nie chcemy zdradzać szczegółów. Obowiązuje nas klauzula poufności. Dziewczyny obowiązują też kontrakty w  poprzednich klubach. Ale już wkrótce wszystko będzie jasne.

Zawsze staramy się zatrudniać zawodniczki, które podniosą poziom. Ale to jak zawsze czas pokaże – dodała Katarzyna Sielicka. Odniosła się również do pytania o zainteresowanie klubu Julią Twardowską z Grot Budowlanych Łódź. – Myśleliśmy o Julce Twardowskiej. Ostatecznie prowadzimy rozmowy z inną zawodniczką. 

Dodajmy, że w trakcie wideokonferencji prezesów żeńskiej ekstraklasy omawiano zasady rozgrywania Ligi Letniej. My wiemy już, że ŁKS Commercecon Łódź nie planuje wystąpić w tych rozgrywkach, co potwierdziła w „Piłce Meczowej” Katarzyna Sielicka. Decyzja została podjęta po szczegółowych konsultacjach ze sztabem szkoleniowym.

Joanna Pacak, która również była gościem programu „Piłka Meczowa”, przyznała, że już nie może doczekać się rozpoczęcia przygotowań do sezonu. – Oczywiście trenowałam w domu, ale moje mięśnie tęsknią już za siłownią. Im wcześniej zaczniemy, tym dla mnie lepiej. Środkowa dodała, że według niej start sezonu w połowie września to bardzo dobra data. W lipcu i sierpniu zespół będzie miał możliwość przeprowadzenia pełnego cyklu treningowego.

Asia podkreśliła, że na pozostanie w klubie wpływ miał nie tylko medal i możliwości ciągłego rozwoju, ale też atmosfera. – Tworzymy ją nie tylko my w szatni, ale wszyscy, którzy pracują w klubie i kibice. Panuje rodzinna atmosfera, wszystko wygląda książkowo.

*W tekście wykorzystano wypowiedzi z programu „Piłka Meczowa” TV Toya