– Bardzo się cieszymy, że wygrałyśmy ten mecz, bo wiadomo, że pierwszy pojedynek w sezonie jest zawsze bardzo ciężki. Było to dla nas trudne spotkanie, ale wiedziałyśmy, że tak będzie, że przeciwnik nie przyjechał do Łodzi po to, żeby się poddać, ale po to, żeby walczyć – powiedziała Katarzyna Sielicka, zawodniczka ŁKS-u po wygranej z Treflem Proximą Kraków.

Udanie rozgrywki w sezonie 2017/2018 zainaugurowały siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź, które we własnej hali pokonały Trefla Proximę Kraków. Gospodynie straciły jednego seta, ale podniosły z parkietu komplet punktów. Mimo że rywalizowały z beniaminkiem, to nie ukrywały radości po zwycięstwie.

Bardzo się cieszymy, że wygrałyśmy ten mecz. Wiadomo, że pierwszy pojedynek w sezonie jest zawsze bardzo ciężki. Było to dla nas trudne spotkanie. Wiedziałyśmy, że tak będzie, że przeciwnik nie przyjechał do Łodzi po to, żeby się poddać, ale po to, żeby walczyć – powiedziała Katarzyna Sielicka, która bardzo pozytywnie oceniła postawę beniaminka Ligi Siatkówki Kobiet. – Dziewczyny z Krakowa miały duże prowadzenie. My odrobiłyśmy prawie niemożliwe do odrobienia straty. I tak uważam, że jest to bardzo dobrze poukładany i prowadzony zespół. Na pewno sprawi w lidze jeszcze niejedną niespodziankę – zakończyła zawodniczka łódzkiej ekipy.

W odmiennych nastrojach były podopieczne Alessandro Chiappiniego, które do Łodzi pojechały po to, by zdobyć punkty, tymczasem chyba trochę sparaliżowały je emocje związane z debiutem Trefla Proximy w elicie. – Już na turnieju w Szamotułach przekonaliśmy się, że możemy wygrać z tym zespołem. Niestety trochę nam zabrakło do zwycięstwa. Trener ma do nas duży żal. Bardzo dobrze byłyśmy przygotowane do tego meczu, a zabrakło nam drobiazgów, jakichś szczegółów, nie realizowałyśmy tych założeń, które trener od nas wymagał – stwierdziła Daria Paszek, zawodniczka krakowskiej ekipy, która pierwszych punktów będzie musiała szukać w kolejnych spotkaniach, choć nie będzie o nie łatwo, bo w debiucie u siebie zmierzy się z Chemikiem Police.

*Autorem tekstu jest Radosław Nowicki – Strefa Siatkówki www.siatka.org
Wypowiedzi zaczerpnięte z siatkarskaligatv.pl