Każdego dnia w Polsce i na świecie przybywa osób zarażonych koronawirusem. Równolegle powstaje coraz więcej inicjatyw społecznych, których celem jest oddolna pomoc m.in. osobom pracującym w służbie zdrowia. Pomoc niosą również kibice Łódzkiego Klubu Sportowego!

Stowarzyszenie Kibiców Łódzkiego Klubu Sportowego zorganizowało zbiórkę pieniędzy pod nazwą „All Coronaviruses Are Bastards”. – Nazwa oczywiście jest związana ściśle ze środowiskiem kibicowskim. Nasza zbiórka jest skierowana do kibiców i z odpowiednim przekazem chcieliśmy do nich dotrzeć – podkreśla Mariusz Przybyła, jeden z organizatorów tej akcji, a jednocześnie manager ds. marketingu w naszym klubie. 

Na facebookowym profilu ŁKSFans.pl organizatorzy piszą:

Prosimy wszystkich fanów o wpłacanie kwoty 13 złotych 12 groszy, 131 złotych 20 groszy czy 1312 złotych w zależności od możliwości finansowych. Wpłat dokonywać należy na numer konta Stowarzyszenia Kibiców ŁKS Łódź:

3 Oddział PKO BP S.A. w Łodzi: 48 1020 3378 0000 1402 0163 6422

W tytule przelewu należy wpisać „pomoc”.

Konto PayPall dla emigracji: sk@lksfans.pl

Cała zebrana kwota zostanie przeznaczona na zakup rzeczy niezbędnych do funkcjonowania placówek szpitalnych oraz na odpowiednią pomoc lekarzom w nich pracujących.

W ciągu kilku dni Stowarzyszenie Kibiców ŁKS zebrało ponad 12 000 zł, ale kibice nadal dokonują hojnych wpłat! Dzięki temu udało się zrobić naprawdę duże zakupy i dowieźć potrzebne artykuły do trzech szpitali:

  • Wojewódzkiego Szpital Specjalistycznego w Zgierzu,
  • Miejskiego Centrum Medycznego im. dr Karola Jonschera w Łodzi,
  • Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. dr. Wł. Biegańskiego w Łodzi.

Jak podkreśla Mariusz Przybyła szpital w Zgierzu znalazł się jako pierwszy na liście placówek medycznych, ponieważ „to szpital na pierwszej ligi frontu walki z pandemią i co za tym idzie ma największe potrzeby”.

Personel tych trzech placówek medycznych otrzymał m.in.:

  • kombinezony,
  • przyłbice ochronne,
  • rękawice ochronne,
  • pulsometry,
  • ciśnieniomierze.

Kibice niosą pomoc!

Kibice Łódzkiego Klubu Sportowego po raz kolejny okazali wielką solidarność. Stanęli ramię w ramię, aby nieść pomoc lekarzom i personelowi medycznemu, który walczy z rozprzestrzeniającym się wirusem. Jak odbierane jest ich działanie w placówkach, w których byli? – Jak można sobie wyobrazić odbiór jest bardzo pozytywny. Każda pomoc jest teraz na wagę złota. Fakt, że dary są wręczane przez kibiców powoduje spore zaskoczenie, ale i jeszcze większą radość. Cały czas jesteśmy w kontakcie z lekarzami i dyrekcją szpitali. Staramy się reagować tam gdzie jest pilna potrzeba – deklaruje Przybyła.

Jesteśmy niezwykle dumni z postawy kibiców Łódzkiego Klubu Sportowego! Wielkie brawa!