Klaudia Alagierska, mistrzyni Polski i brązowa medalistka MP, przedłużyła kontrakt z ŁKS-em Commercecon Łódź! Tą świetną wiadomością otwieramy karuzelę transferową przed sezonem 2020/2021.

Jest wychowanką Sparty Grodzisk Mazowiecki. W latach 2012/2013 występowała w zespole GLKS Nadarzyn, zaś kolejny sezon spędziła w Sparcie Warszawa. Ze stolicy w 2014 roku przeniosła się do Legionowa, gdzie reprezentowała barwy Legionovii. Świetna dyspozycja w sezonie klubowym 2017/2018 sprawiła, że Klaudia została powołana przez trenera reprezentacji Polski Jacka Nawrockiego do szerokiego składu kadry narodowej. Od tego czasu ciężką pracą i świetną grą wypracowała sobie miejsce w podstawowym składzie. 

Do ŁKS-u Commercecon Łódź dołączyła po wicemistrzowskim sezonie. Kontrakt był strzałem w „10” zarówno dla klubu, jak i samej zawodniczki. Z Łódzkimi Wiewiórami Klaudia Alagierska dotarła do finału Pucharu Polski i zadebiutowała w rozgrywkach Ligi Mistrzyń. Wisienką na torcie był oczywiście złoty medal mistrzostw Polski. Do tego doszły wyróżnienia indywidualne – Klaudia zdecydowanie wyprzedziła inne zawodniczki LSK w rankingu blokujących, a także uplasowała się w „20” najlepiej zagrywających. 

Tytuł mistrza Polski oraz perspektywa walki o kolejne medale sprawiły, że Klaudia Alagierska zdecydowała się pozostać w ŁKS-ie Commercecon. Chociaż niedosyt spowodowany przedwczesnym zakończeniem rozgrywek pozostał, to łódzki zespół może być zadowolony z wywalczonego brązowego medalu MP. Skok na podium dały Wiewiórom wygrane derby w ostatniej kolejce rundy zasadniczej.

W sezonie 2019/2020 w indywidualnym rankingu blokujących „Lala” zajęła 3. miejsce, tuż za Martyną Świrad z BKS-u i Moniką Ptak z Energi MKS. Dwukrotnie wybrano ją MVP meczu. W listopadzie 2019 roku w pojedynku z MKS-em Kalisz zdobyła aż 18 punktów!

Przypomnijmy również, że tuż na początku tego roku ogłoszono wyniki Plebiscytu Dziennika Łódzkiego „Sportowiec Roku 2019”. Kapituła uznała, że na tytuł „Sportowca Roku Województwa Łódzkiego 2019” powinien trafić właśnie do Klaudii!

Jesteśmy przekonani, że „Lala” wciąż jeszcze nie pokazała maksimum swoich możliwości. Ona z kolei przekonała się, że w Łodzi może się dalej rozwijać. Efekt może być tylko jeden – obie strony zdecydowały się na przedłużenie kontraktu na sezon 2020/21!

Klaudia cieszymy się, że zostajesz z nami!