Najlepsza blokująca sezonu 2018/2019. MVP ostatniego meczu finałowego o mistrzostwo Polski. Złota Wiewióra. Klaudia Alagierska przedłużyła kontrakt z ŁKS-em Commercecon Łódź i w kolejnym sezonie będzie bronić złotego medalu!

23-letnia zawodniczka dołączyła do Łódzkich Wiewiór z Legionovii Legionowo. W sezonie 2017/2018, jeszcze grając w Legionovii, była jedną z czołowych blokujących ekstraklasy. Nic dziwnego, że utalentowaną środkową chciał pozyskać prezes Hubert Hoffman. Ta decyzja okazała się strzałem w „10”. Klaudia niejednokrotnie pokazała, że na środku siatki ma niesamowite wyczucie. Dzięki temu triumfowała w sezonie 2018/2019 w rankingu najlepiej blokujących ligi. Zespół mógł liczyć na swoją środkową również na zagrywce i w ataku.

Efektem świetnej gry był m.in. tytuł MVP trzeciego meczu finałowego o mistrzostwo Polski. – To jest naprawdę utalentowana młoda dziewczyna – powiedziała o swojej koleżance Marta Wójcik, kapitan Łódzkich Wiewiór. – Pracuje ciężko nad sobą i bardzo profesjonalnie podchodzi do tego co robi.

Tytuł mistrza Polski to pierwszy seniorski sukces Klaudii Alagierskiej. – Radość nie do opisania – komentowała na gorąco po ostatnim spotkaniu finałowym. – Przed sezonem zakładałyśmy, że możemy zdobyć medal, ale nie sądziłyśmy, że zdobędziemy mistrzowski tytuł. 

Świetna dyspozycja zaowocowała powołaniem do reprezentacji Polski. Aktualnie biało-czerwone biorą udział w turnieju Siatkarskiej Ligi Narodów. Klaudia już zdążyła zaprezentować swój potencjał. W trzecim secie turnieju w Apeldoorn stanęła w polu zagrywki przy stanie 20:16 dla Holandii. I została tam już do stanu 25:20 dla Polek! Mamy nadzieję, że „Lala”, jak mówią o niej koleżanki z boiska, w kolejnych pojedynkach również będzie rozbijać szeregi rywalek.

A my tymczasem cieszymy się, że Klaudia zostaje z nami i będzie bronić tytułu mistrzowskiego z ŁKS-em Commercecon Łódź!