2 sierpnia reprezentacja Polski kobiet rozpocznie walkę w Turnieju Kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020. W kadrze trenera Jacka Nawrockiego zobaczymy jedną Łódzką Wiewiórę – Klaudię Alagierską.

We wrocławskiej hali Orbita biało-czerwone będą rywalizować z Portoryko, Tajlandią i Serbią. Przed naszą reprezentacją duże wyzwane, bowiem wszyscy rywale są wyżej notowani. Portoryko plasuje się aktualnie na 13. miejscu w rankingu FIVB, Tajlandia na 14., zaś zespół Serbii to numer 1. w tej klasyfikacji. Z kolei Polki zajmują obecnie 26. pozycję.

Dobrym prognostykiem są jednak tegoroczne występy biało-czerwonych. Polki triumfowały w turnieju w Montreux, a następnie awansowały do Final Six Ligi Narodów. Ostatecznie zajęły w tym turnieju 5. miejsce.

Z szerokiej kadry 16 zawodniczek, które pojechały do Wrocławia, trener Nawrocki wybrał ostatecznie 14. Wśród nich znalazła się jedna reprezentantka mistrza Polski – środkowa Klaudia Alagierska. Szkoleniowiec biało-czerwonych zrezygnował ostatecznie z rozgrywającej Julii Nowickiej i przyjmującej Aleksandry Wójcik.

Skład reprezentacji Polski kobiet na kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich:

 • Joanna Wołosz
 • Marlena Kowalewska (Pleśnierowicz)
 • Malwina Smarzek-Godek
 • Katarzyna Zaroślińska-Król
 • Klaudia Alagierska
 • Zuzanna Efimienko-Młotkowska
 • Agnieszka Kąkolewska
 • Kamila Witkowska
 • Martyna Grajber
 • Natalia Mędrzyk
 • Magdalena Stysiak
 • Martyna Łukasik
 • Paulina Maj-Erwardt
 • Maria Stenzel

Terminarz spotkań:

Piątek, 02.08
17:00 Serbia – Tajlandia
20:30 Polska – Portoryko

Sobota, 03.08
17:00 Serbia – Portoryko
20:30 Polska – Tajlandia

Niedziela, 04.08
17:00 Tajlandia – Portoryko
20:30 Polska – Serbia

 

fot. FIVB