10 lutego, w łódzkim hotelu Double Tree by Hilton, odbyła się wielka gala Plebiscytu Dziennika Łódzkiego „Sportowiec Roku 2019”. Kapituła uznała, że na tytuł „Sportowca Roku Województwa Łódzkiego 2019” najbardziej zasługuje środkowa ŁKS-u Commercecon Łódź – Klaudia Alagierska!

Środkowa mistrzyń Polski to doskonały przykład, że ciężka praca się opłaca. Pod koniec sezonu 2018/2019 Klaudia Alagierska została okrzyknięta jedną z nadziei polskiej siatkówki. Z ŁKS-em Commercecon Łódź wywalczyła mistrzostwo Polski, zaś z reprezentacją zajęła 4. miejsce na mistrzostwach Europy. Jesteśmy przekonani, że jeszcze wiele sukcesów przed nią.

Drugie miejsce w kategorii „Sportowiec Roku Województwa Łódzkiego 2019” Maria Stenzel, wicemistrzyni Polski z Grotem Budowlani Łódź i koleżanka Klaudii Alagierskiej z reprezentacji. Na trzecim miejscu ex aequo uplasowali się: Katarzyna Konat (piłkarka nożna TME Grot SMS) oraz Dominik Dziuda (mistrz świata, karateka Olimpu Łódź).

Wyróżniono również sportowców poszczególnych powiatów oraz przyznano nagrody specjalne dla sportowców z niepełnosprawnościami. Kapituła wyróżniła także Mirosława Żórawskiego (Master Pharm Budowlani Łódź) z okazji jubileuszu 40-lecia działalności w rugby.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy! Jesteśmy bardzo dumni, że po raz kolejny statuetkę dla „Sportowca Roku Województwa Łódzkiego 2019” odebrała siatkarka ŁKS-u Commercecon. Przypomnijmy, że w 2017 roku w tym plebiscycie triumfowała Izabela Kowalińska.

Całą listę nagrodzonych sportowców, trenerów i zespołów znajdziecie na stronie: Sportowiec Roku 2019