ŁKS Commercecon Łódź zakończył rok 2021 zwycięstwem 3:1 z E.Leclerc Moya Radomką Radom. MVP tego meczu wybrano rozgrywającą Robertę Ratzke.

Pierwszego seta lepiej rozpoczęły przyjezdne, jednak z biegiem czasu Łódzkie Wiewióry wyrównały wynik, a następnie wyszły na trzypunktowe prowadzenie. Wydawało się, że łodzianki są na dobrej drodze do wygranej, jednak w końcówce straciły całą przewagę. W walce na przewagi to gospodynie zachowały zimną krew i mogły cieszyć się z wygranej 26:24. Drugą partię również lepiej rozpoczęły radomianki. Prowadziły już nawet 9:4. Łódzkie Wiewióry walczyły jednak o każdą piłkę i krok po kroku zdobywały kolejne punkty, aż doprowadziły do wyrównania. Do stanu 19:19 trwała równa walka, ale w końcowej fazie seta gospodynie wrzuciły wyższy bieg i zwyciężyły 25:20.

W trzeciej partii nie brakowało zaciętych wymian i zwrotów akcji. As Klaudii Alagierskiej dał Ełkaesiankom prowadzenie 10:7, jednak chwilę później było już tylko 11:10. Gospodynie miały piłkę meczową w górze przy stanie 24:22, jednak nie wykorzystały dwóch kolejnych akcji. Ostatnie minuty seta to ogromne nerwy, w pewnym momencie okazało się bowiem, że ŁKS Commercecon jest na boisku w złym ustawieniu. Po konsultacji sędziowie podjęli decyzję o zmianie wyniku, czego skutkiem było przyznanie wygranej Radomce.

Nic dziwnego, że po takiej końcówce trzeciego seta w czwartej odsłonie łodzianki były nieco rozproszone. Rywalki wyszły na prowadzenie 4:1 i był to wystarczająco zimny prysznic dla gospodyń. Wiewióry szybko odrobiły całą stratę. Ełkaesianki skupiły się na grze i to było dla nich najlepsze możliwe rozwiązanie, bowiem wypracowały sobie kilka punktów przewagi. Siatkarki ŁKS-u Commercecon wykorzystywały każdy błąd rywalek i tym razem nie dały się już zdekoncentrować, a w efekcie wygrały 25:17.

MVP: Roberta Ratzke

ŁKS Commercecon Łódź – E.LECLERC MOYA Radomka Radom 3:1
(26:24: 25:20, 24:26, 25:17)

Składy zespołów:
ŁKS: Grajber (8), Witkowska (14), Sobiczewska (17), Ratzke (3), Alagierska (10), Jones-Perry (23), Maj-Erwardt (libero) oraz Pacak, Jukoski, Colombo (4)
Radomka: Wójcik (13), Zaroślińska-Król (16), Aelbrecht (15), Efimienko-Młotkowska (6), Lazić (12), Skorupa (2), Witkowska (libero) oraz Murek (1), Biała, Moskwa