Już w najbliższą środę – 8 listopada (20:30) – ŁKS Commercecon Łódź zainauguruje nowy sezon w Lidze Mistrzyń. Pierwszym rywalem mistrza Polski będzie CS Volei Alba Blaj. Rumuński zespół w poprzednich rozgrywkach sięgnął po tytuł mistrza kraju, jednak po sezonie w jego składzie zaszły dość duże zmiany. 

Pod wodzą trenera Stevana Ljubičicia mistrzostwo kraju zdobyły m.in.: Sladjana MirkovićBojana Milenković (byłe zawodniczki Chemika Police), Dajana Bošković (obecnie atakująca MKS-u Kalisz) czy Andrea Kossanyiová (była przyjmująca m.in. BKS-u Bielsko-Biała). Po sezonie 2022/2023 zawodniczki te pożegnały się z rumuńskim klubem. 

W ich miejsce włodarze Alby Blaj zakontraktowali m.in. rozgrywającą Leę Deak czy przyjmującą Katarinę Jović. Nową atakującą rumuńskiego zespołu została, dobrze znana z gry w Pałacu Bydgoszcz, Anneclaire Ter Brugge. Wśród 14 zawodniczek zaledwie 6 pochodzi z Rumunii. 

Do fazy grupowej Ligi Mistrzyń Alba Blaj awansowała z kwalifikacji. W I rundzie ekipa z Blaj pokonała 3:0 z CV Gran Canaria oraz 3:1 z Kralovo Pole Brno. W turnieju nie wystartował, z powodu sytuacji w kraju, izraelski Hapoel Kfar Saba. Turniej II rundy zorganizowano w Blaj. Gospodynie wygrały z Mladost Zagrzeb i Kralovo Pole Brno, a przegrały z Asterix Avo Beveren. Ten wynik zadecydował, że rumuński zespół awansował właśnie do grupy E.

W krajowej ekstraklasie Alba Blaj ma za sobą 5 meczów. Zespół jest liderem tabeli, mając na koncie 4 wygrane i 1 porażkę w tie-breaku.

ŁKS Commercecon Łódź – aktualny mistrz Polski – w europejskich pucharach zagra po raz szósty z rzędu. W ostatnich latach Łódzkie Wiewióry czterokrotnie grały w Lidze Mistrzyń i raz w Pucharze CEV. W obecnym sezonie ligowym łodzianki rozkręcają się powoli. Po pięciu kolejkach mają na koncie 3 wygrane i 2 porażki, plasują się na 5. pozycji w tabeli.

Mimo to w drużynie panują bojowe nastroje. Łódzkie Wiewióry czują, że z każdym meczem poprawiają poszczególne elementy siatkarskiego rzemiosła i zgranie na boisku. Roberta Ratkze przyznała, że – jeszcze przed ostatnim meczem ligowym – zapoznała się ze stylem gry rumuńskiej drużyny. – Oglądałam fragmenty meczu, który dał im kwalifikację. Dobrze znam jedną z przyjmujących, bo jest Brazylijką, ale więcej będę wiedziała już wkrótce – powiedziała MVP meczu z Akademią Tarnów. – Czasu jest niewiele, ale myślę, że jesteśmy przygotowane.

Motywacji nie brakuje Valentinie Diouf, atakującej ŁKS Commercecon Łódź. – To będzie dla nas świetna możliwość pokazania się z jak najlepszej strony w Europie. Możemy to zrobić naprawdę nieźle – zaznaczyła.

W środę zaczynamy Ligę Mistrzów. Zmierzymy się z Albą Blaj, która jest w fazie grupowej od kwalifikacji. Alba Blaj to jedna z najlepszych drużyn w Rumunii. Zawsze są na najwyższym poziomie. To zespół z doświadczeniem, więc wiedzą, jak rozgrywać takie mecze. Przygotujemy się jak najlepiej, aby rozegrać naprawdę dobry mecz. Chciałbym skorzystać z okazji, aby zaprosić rumuńskich kibiców nie tylko na mecz, ale także do odwiedzenia Polski, ponieważ mają oni wiele ciekawych rzeczy do zobaczenia. Cieszcie się więc siatkówką i cieszcie się Polską – podkreślił Alessandro Chiappini, trener Łódzkich Wiewiór.

Mecz ŁKS Commercecon Łódź – CS Volei Alba Blaj zaplanowano na 8 listopada. Początek o godzinie 20:30. 

#CEVChampionsLeague #CLVolleyW #PolandTravel

Bilety (30 zł – normalny, 15 zł – ulgowy) dostępne są w przedsprzedaży drogą internetową w serwisie: https://www.kupbilet.pl/sport/siatkowka/vb1498

W dniu meczu (8.11 od godziny 19:30) w kasie hali bilety będą nieco droższe – 35 zł bilet normalny, 20 zł bilet ulgowy. Dlatego zachęcamy do zakupu przez internet.

——-

Bilet ulgowy przysługuje:
– dzieciom od ukończenia 5. roku życia do ukończenia 16. roku życia,
– seniorom/emerytom powyżej 60. roku życia,
– rencistom,
– osobom niepełnosprawnym (oraz ich opiekunom) niezależenie od wieku.
 
Dzieci poniżej 6. roku życia wchodzą za darmo. W przypadku braku wolnych miejsc dziecko zajmuje miejsce na kolanach rodzica/opiekuna.

On Tuesday, group E will start playing in the Champions League, which includes ŁKS Commercecon Łódź from Poland, Volero Le Cannet from France, SC Prometey Dnipro from Ukraine and CS Volei Alba Blaj from Romania.

On Wednesday, November 8, ŁKS Commercecon Łódź and CS Volei Alba Blaj will face each other. This will not be the first visit of the Romanian team to Łódź. Last season, the Romanians played against another team from Łódź in the CEV Cup.

It is also interesting that the current attacker Alba Blaj Anneclaire Ter Brugge played last season in the Polish league, in a team from Bydgoszcz. Fans in Poland will also be familiar with names such as Bogumila Biarda or Britt Rampelberg.

ŁKS Commercecon Łódź, as the Polish champion, was guaranteed participation in the group games of the Champions League, while CS Volei Alba Blaj advanced to this stage from the qualifications. Of the eight teams participating in the qualifications, two advanced to the group stage – Belgian Asterix Beveren and Alba Blaj.

There are many well-known names in the Polish team, and the biggest star is Roberta, the setter of the Brazilian national team. The Brazilian is looking forward to the first match against Alba Blaj, but also to the visit of Romanian fans in the Łódź hall, where there is always a great atmosphere.

I’m really looking forward to starting the Champions League again.  Such a big and important championship!  Our first game will be against the Alba Blaj team.  A team with good players, they had a great campaign in the classification and also had a Brazilian player.  It will definitely be an interesting match!!  For this game, I would like to invite not only our fans but also the Romanian fans to come and watch the game and take the opportunity to get to know Poland.  A country full of history and many interesting places.  In Lodz it won’t be difficult to find great cafes and restaurants, as well as parks and museums. We wait for you – said Roberta.

The coach of ŁKS is the Italian Alessandro Chiappini, who appreciates the strength of the Romanian team. He emphasizes that his team will have to prepare very well for this difficult match.

We are going to start Champions League on Wednesday. We will play with Alba Blaj, wchich is in the group stage from qualification. Alba Blaj is one of the best team in Romania. They are always on top level. This is the team with experience, so they know how to play that kind of matches. We will prepare in the best way to play a really good game. I would like to use this opportunity to invite the Romanian fans not only for the game, but also to visit Poland, because they have a lot nice things to see. So please enjoy the volleyball and enjoy Poland – said coach Chiappini.