Niesamowite emocje towarzyszyły czwartemu meczowi finałowemu mistrzostw Polski. ŁKS Commercecon w hali Podpromie prowadził już 2:1, ale w czwartym secie w końcówce lepsze były gospodynie, które doprowadziły do tie-breaka. W piątej partii Developres Bella Dolina Rzeszów wygrywał już 12:8 i wtedy Łódzkie Wiewióry ruszyły w pogoń. Nie tylko odrobiły straty, ale również odwróciły wynik na swoją korzyść. Wygrały 15:13, a cały mecz 3:2 i tym samym sięgnęły po trzecie w historii klubu mistrzostwo Polski!

Początek spotkania to zacięta wymiany ciosów, pierwsze na trzypunktowe prowadzenie wyszły Ełkaesianki (8:5). Nie trwało ono jednak długo. Po kontrataku Jeleny Blagojević było 15:13 dla gospodyń i o czas poprosił trener Alessandro Chiappini. Nic to jednak nie dało, trzy kolejne punkty powędrowały na konto rzeszowianek. Kropkę nad i postawił blok na Aleksandrze Gryce, a Developres zwyciężył 25:17.

Początek drugiego seta ponownie był zacięty, Łódzkie Wiewióry odskoczyły na trzy punkty dopiero przy stanie 16:13. Dobrze spisywała się Julita Piasecka, a błąd w ataku Any Kalandadze dał przyjezdnym przewagę 19:15. W końcówce rzeszowianki usiłowały jeszcze odrobić straty, ale rywalki kontrolowały przebieg gry i triumfowały 25:22.

Wygrana podbudowała łodzianki, które po zepsutej piłce przez Gabrielę Orvosovą prowadziły 5:2. Przyjezdne nie utrzymały jednak przewagi, bowiem w połowie seta dwoma punktami prowadziły rzeszowianki (14:12). Orvosovą zmieniła Izabella Rapacz, ale i ona nie ustrzegła się błędów. Przy stanie 18:16 dla ŁKS-u o czas poprosił Stephane Antiga. W końcówce ponownie lepsze okazały się Ełkesianki, które wygrały do 22.

Podrażnione gospodynie rozpoczęły czwartą partię od prowadzenia 5:1. W kolejnych akcjach kontynuowały swoją dobrą grę. Julitę Piasecką zmieniła Martyna Grajber-Nowakowska. Było już jednak 10:4 dla Developresu. Wydawało się, że rzeszowianki są na prostej drodze do wygranej w tym secie, ale rywalki nie zamierzały odpuścić. Po błędzie Weroniki Szlagowskiej mieliśmy remis p0 17. To jednak było za mało, Developres ponownie wyszedł na prowadzenie i finalnie wygrał 25:22.

O wyniku meczu zadecydował tie-break. As Any Kalandadze dał gospodyniom prowadzenie 4:2, a po bloku na Valentinie Diouf było już 6:2. Przerwa na życzenie trenera Chiappiniego przyniosła jednak skutek (6:5). ŁKS Commercecon mógł liczyć na Diouf i Piasecką, ale przewaga wciąż była po stronie Developresu (12:10). I wtedy siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź rzuciły się walki. Świetnie funkcjonował blok. W efekcie Łódzkie Wiewióry trumfowały 15:13 i w całym meczu 3:2.

Tym samym ŁKS Commercecon Łódź sięgnął po złoty medal mistrzostwo Polski, trzeci w historii klubu (1983, 2019, 2023).

MVP: Valentina Diouf

Developres Bella Dolina Rzeszów – ŁKS Commercecon Łódź 2:3
(25:17, 22:25, 22:25, 25:22, 13:15)

Składy zespołów:
Developres: Kalandadze (29), Orvosova (22), Centka (13), Blagojević (9), Jurczyk (7), Wenerska (1), Szczygłowska (libero) oraz Rapacz (3), Obiała (1), Bińczycka (1), Szlagowska
ŁKS: Diouf (36), Piasecka (13), Scuka (11), Witkowska (8), Gryka (7), Ratzke (2), Maj-Erwardt (libero) oraz Grajber-Nowakowska (1), Gajer, Drabek