Trzeci mecz finałowy i trzeci tie-break! Kolejny zwycięski w wykonaniu Łódzkich Wiewiór. ŁKS Commercecon Łódź po 36 latach ponownie został mistrzem Polski!!!

Zawodniczki ŁKS-u Commercecon Łódź kapitalnie otworzyły mecz, zagrywki Marty Wójcik sprawiały ogromne kłopoty rywalkom. Swoje okazje wykorzystały Klaudia Alagarieska,dzięki czemu gospodynie prowadziły już 4:0. Zmusiło to Błażeja Krzyształowicza do wzięcia czasu, który nie poprawił sytuacji tego zespołu. Rozgrywająca popisała się kolejnymi dwoma asami i było już 7:0. Wydawało się, że Budowlane otrząsnęły się po nieudanym początku, dzięki serwisom Jaroslavy Pencovejzbliżyły się do rywalek (7:3), jednak po chwili zawodniczki ŁKS-u odzyskały wysokie prowadzenie (13:5). Świetna passa podopiecznych Michala Maška trwała dalej, prezentowały się od rywalek lepiej w każdym elemencie (20:8). Bezradne Budowlane nie potrafiły znaleźć sposobu na świetne dysponowane przeciwniczki i przegrały tego seta 10:25.

Siatkarki prowadzone przez Michala Maška lepiej weszły także w drugą odsłoną spotkania, dzięki blokowi Marty Wójcik wygrywały dwoma ,,oczkami” (3:1). Budowlane nie zraziły się nieudanym początkiem, dzięki zagrywkom Julii Twardowskiej i atakom Jovany Brakocević-Canizanwyrównały wynik (6:6). Podopieczne Błażeja Krzyształowicza poszły za ciosem, swoje w ofensywie dołożyła także wprowadzona w pierwszej partii Magdalena Stysiak (8:6). Gra się wyrównała, a dystans między drużynami przez długi czas utrzymywał się na poziomie 2-3 punktów na korzyść Budowlanych. Trener ŁKS-u zdecydował się na zmiany, na boisku pojawiły się Izabela Kowalińska i Lucie Mühlsteinová, które zastąpiły Monikę Bociek i Martę Wójcik. Poprawiło to ich sytuacje, dzięki kąśliwym serwisom Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej złapały kontakt z rywalkami (15:16). Później o sobie dał znać blok i atak Jaroslavy Pencovej (19:15). Gospodynie dopadła coraz większa niemoc w ataku. Budowlane bez problemów utrzymały zaliczkę, seta zakończył autowy atak Moniki Bociek (25:16).

Dzięki świetnym zagrywkom Magdaleny Stysiak podopieczne Błażeja Krzyształowicza zbudowały na początku trzeciej partii dwupunktową zaliczkę (3:1). Zawodniczki ŁKS-u doprowadziły dość szybko do remisu po kontrze wykorzystanej przez Monikę Bociek (5:5). Podopieczne Michala Maška coraz lepiej czytały grę rywalek i to one miały o dwa ,,oczka” więcej (11:9), jednak po chwili Julia Twardowska wyrównała stan seta mądrym uderzeniem po bloku (13:13). Gra się wyrównała, zespoły wymieniały się prowadzeniem, ale żaden z nich nie potrafił zbudować trwałej przewagi. Zmieniło się to za sprawą kąśliwych serwisów Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej oraz dobrej postawie w bloku (19:16). Tę odsłonę spotkania zakończyła atakiem z lewego skrzydła Aleksandra Wójcik (25:22).

Podopieczne Błażeja Krzyształowicza świetnie rozpoczęły czwartą partię, dzięki dobrej postawie w polu serwisowym Małgorzaty Śmieszekoraz Jovany Brakocević-Canizan miały trzy punkty zaliczki (4:1), którą powiększyły po punktowym bloku Magdaleny Stysiak (8:4). Siatkarki Budowlanych coraz lepiej czytały grę zawodniczek ŁKS-u, które nie najlepiej prezentowały się w ofensywie (11:6). Problemy ze skończeniem ataku dopadły także podopieczne Błażeja Krzyształowicza, co wykorzystywały ich przeciwniczki (10:12). Siatkarki prowadzone przez Michala Maška poszły za ciosem, dobrze serwowała Aleksandra Wójcik, po walce na siatce wygranej przez Regiane Bidias na tablicy wyników widniał remis (17:17). Kapitalną zmianę na zagrywce dała Ewelina Tobiasz, jej as serwisowy dał Budowlanym piłkę setową (24:22). Tę odsłonę spotkania zakończył skuteczny atak Julii Twardowskiej (25:23).

Dzięki dobrym serwisom Regiane Bidias to zawodniczki ŁKS-u lepiej rozpoczęły decydującą odsłonę spotkania (2:0). Ich przeciwniczki jednak błyskawicznie odrobiły straty po asie serwisowym Małgorzaty Śmieszek (2:2). Podopieczne Michala Maška miały kłopoty z przejęciem (2:4), jednak podobne problemy wystąpiły także w zespole Budowlanych. Gospodynie tego meczu wykorzystywały swoje okazje i po kontrze wykorzystanej przez Monikę Bociek było 6:4. Siatkarki prowadzone przez Błażeja Krzyształowicza miały problemy ze skończeniem pierwszej akcji, dzięki dwóm skutecznym blokom Marty Wójcik oraz atakowi Regiane Bidias ŁKS wygrywał 11:6. Podopieczne Michala Maška nie dały sobie wydrzeć zwycięstwa. Wygrały w tej partii 15:9 i zapewniły sobie pierwszy od 36 lat tytuł mistrza Polski.

MVP: Klaudia Alagierska

ŁKS Commercecon Łódź – Grot Budolwani Łódź 3:2
(25:10, 16:25, 25:22, 23:25, 15:9)

Stan rywalizacji o złoty medal: 3:0 dla ŁKS-u Łódź
ŁKS Łódź mistrzem Polski, Budowlani Łódź wicemistrzem Polski

Składy zespołów:
ŁKS: Bidias (24), A. Wójcik (8), Bociek (14), Alagierska (14), Efimienko-Młotkowska (6), M. Wójcik (6), Korabiec (libero) oraz Muhlsteinova, Wawrzyńczyk, Kowalińska i Strasz (libero)
Budowlani: Polańska (1), Brakocević-Canzian (33), Twardowska (4), Pencova (9), Stoltenborg (4), Bączyńska (3), Stenzel (libero) oraz Sytysiak (11), Śmieszek (6), Tobiasz (1) i Urban

*Autorem relacji jest Arkadiusz Dudziak – Strefa Siatkówki www.siatka.org