ŁKS Commercecon Łódź pokonał 3:1 KS Pałac Bydgoszcz w meczu 2. kolejki TAURON Ligi. Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana Aleksandra Dudek, przyjmująca Łódzkich Wiewiór, która na przestrzeni czterech setów zdobyła 22 punkty.

Bydgoski zespół tuż przed rozpoczęciem meczu z ŁKS-em Commercecon poinformował, że z klubem umowę za porozumieniem stron rozwiązała libero Agata Witkowska. Taka decyzja potraktowała była przyczynami zdrowotnymi. Na tej pozycji cały mecz rozegrała zatem Aleksandra Justka, którą już niedługo wesprze Magdalena Saad. Tę doświadczoną libero znają dobrze zarówno kibice w Bydgoszczy, jak i Łodzi.

Z kolei trener łodzianek – Alessandro Chiappini – po przegranych derbach zdecydował, że w pierwszej szóstce wybiegnie Aleksandra Dudek. Jak się później okazało, była to trafna decyzja, bowiem przyjmująca zdobyła 22 punkty i została wyróżniona statuetką MVP meczu.

Chociaż Pałac nie oddał meczu bez walki, na dystansie całe spotkania lepiej zaprezentował się ŁKS Commercecon Łódź. Zawodniczki mistrza Polski zdobyły 7 punktów z zagrywki (przy 4 rywalek), a 14 blokiem (przy 10 Pałacu). Tym razem łodzianki zagrały stabilnie w przyjęciu (54%), co przełożyło się na 42% skuteczności w ataku. 

W zdobywaniu punktów Aleksandrę Dudek wspierały Amanda Campos (15) i Aleksandra Gryka (12). 10 „oczek” dołożyła Kamila Witkowska. W ekipie z Bydgoszczy 21 punktów wywalczyła Pola Nowakowska, 15 zdobyła Joanna Sikorska, a 11 Koleta Łyszkiewicz

MVP: Aleksandra Dudek

ŁKS Commercecon Łódź – Pałac Bydgoszcz 3:1
(25:19, 25:22, 21:25, 25:19)

Składy zespołów:
ŁKS: Gryka (12 pkt.), Dudek (22), Witkowska (10), Diouf (14), Ratzke (4), Campos (15), Maj-Erwardt (libero) oraz Hryshchuk (3), Zaborowska i Stefanik
Pałac: Bałdyga, Nowakowska (21), Sikorska (15), Paluszkiewicz (9), Witowska (5), Łyszkiewicz (11), Justka (libero) oraz Gorzkiewicz i Makarewicz (1)