Dziś oficjalnie potwierdziliśmy chęć udziału w Lidze Mistrzyń w sezonie 2020/2021! Oznacza to, że trzeci sezon z rzędu będziemy reprezentować nasz kraj na arenie międzynarodowej. 

Pandemia koronawirusa zakończyła przedwcześnie nie tylko rozgrywki krajowe, ale również rywalizację w europejskich pucharach. Decyzją Europejskiej Konfederacja Siatkówki CEV zwycięzcy poszczególnych pucharów (Liga Mistrzów, Puchar CEV, Puchar Challenge) nie zostali wyłonieni.

Przypomnijmy, że ŁKS Commercecon Łódź od czasu powrotu do krajowej ekstraklasy dwukrotnie reprezentował Polskę na arenie europejskiej. W sezonie 2018/2019 Łódzkie Wiewióry zmierzyły się z niemieckim SSC Palmberg Schwerin i włoskimi Imoco Volley Conegliano oraz Savino Del Bene Scandicci. Wprawdzie drużynie udało się wygrać tylko jeden mecz, ale organizacyjnie i kibicowsko zostaliśmy docenieni zarówno przez rywali, jak i Europejską Konfederację Siatkówki (CEV). Kibice otrzymali nawet specjalne zaproszenie na finały Ligi Mistrzyń w Berlinie. 

W minionym sezonie ŁKS Commercecon, jako ówczesny mistrz Polski, rywalizował z włoskim Igorem Gorgonzola Novara, niemieckim Allianzem MTV Stuttgart oraz ukraińskim Chimikiem Jużnyj. Zespół wygrał trzy z sześciu spotkań i ostatecznie uplasował się na 3. miejscu w tabeli. Niewiele zabrakło, aby Wiewióry wywalczyły awans do dalszej części rozgrywek. 

Trzeci sezon przed nami

W sezonie 2019/20 ŁKS Commercecon Łódź zajął 3. miejsce w Lidze Siatkówki Kobiet. Pozycja ta premiowana była udziałem w niższych rozgrywkach pucharowych. Szczęśliwie dla naszego klubu 8 lipca Zarząd CEV wydał komunikat o rozszerzeniu liczby zespołów w Lidze Mistrzyń. Zgłoszona drużyna rozpocznie rywalizację od fazy kwalifikacyjnej. Musi również spełniać dwa warunki: 

  • brać udział w dwóch z trzech ostatnich edycji Ligi Mistrzyń,
  • w sezonie 2019/2020 zająć co najmniej piąte miejsce w krajowych rozgrywkach.

ŁKS Commercecon Łódź oczywiście spełnia oba te warunki. W dniu dzisiejszym oficjalnie potwierdziliśmy, że chcemy po raz trzeci z rzędu reprezentować nasz kraj w rozgrywkach Ligi Mistrzyń.

Póki co nie wiadomo jeszcze ile zespołów wystąpi w rundzie kwalifikacyjnej i od której rundy rozpocznie rywalizację ŁKS Commercecon.  Kalendarz rozgrywek europejskich wygląda następująco:

  • 1. runda kwalifikacyjna – 22-24.09.2020 oraz 29.09-1.10.2020 (mecz i rewanż)
  • 2. runda kwalifikacyjna – 6-8.10.2020 oraz 13-15.10.2020
  • 3. runda kwalifikacyjna – 20-22.10.2020 oraz 27-29.10.2020
  • 4. runda (faza grupa) – start 10-12.11.2020