W 8. kolejce TAURON Ligi ŁKS Commercecon Łódź uda się do Wrocławia, aby zmierzyć się z miejscowym #Volleyem. Zespoły w tabeli dzielą cztery miejsca. Po siedmiu meczach łodzianki mają na koncie pięć zwycięstw i dwie porażki, natomiast wrocławianki wygrały trzy mecze, a w czterech musiały uznać wyższość przeciwników.

W zespole z Wrocławia zobaczymy kilka twarzy doskonale znanych łódzkim kibicom. W sztabie szkoleniowym pracują Michal MasekBartłomiej Bartodziejski, zaś w drużynie występują Anna Pawłowska (libero) oraz Lucie Muhlsteinova (rozgrywająca).

W 7. kolejce #VolleyWrocław przegrał 1:3 z Grupą Azoty Chemikiem Police. Wrocławianki bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie, jednak w kolejnych ich skuteczność spadła i finalnie zakończyły mecz bez punktów. Siła ataku opierała się głównie na Julii Szczurowskiej, która wywalczyła 18 punktów.

Mistrz Polski w poprzedniej rundzie podejmował ITA TOOLS Stal Mielec i wygrał tę rywalizację w trzech setach. W drugiej partii łodziankom przydarzył się przestój, jednak drużyna poradziła sobie z problemem i od stanu 4:12 doprowadziła do remisu po 16. Finalnie Łódzkie Wiewióry wygrały 3:0, a MVP meczu została wybrana Julita Piasecka.

Jak rywala ocenia II trener ŁKS Commercecon Łódź – Adrian Chyliński? – Zespół gra stabilnym składem, więc będziemy przygotowani. To różni drużynę z Wrocławia od np. Stali Mielec, która częściej rotuje składem. #Volley to uporządkowany zespół, ale dzięki temu możemy się przygotować na to, co będą grać. Największym atutem wrocławskiego zespołu jest gra skrzydłowych. Najwięcej piłek dostaje Julia Szczurowska. Zatrzymanie tej zawodniczki będzie kluczowe, aby wygrać ten mecz – komentuje asystent trenera Chiappiniego. – Na pewno będziemy musieli dobrze zagrywać, aby sprawić im problemy, odrzucić od siatki. Musimy zwrócić również uwagę na ich system blok-obrona. Coraz lepiej wygląda u nich również komunikacja na boisku, ponieważ trzon zespołu pozostał. Przegrali teraz trzy mecze, natomiast ich spotkanie z Chemikiem to była ciekawa walka. Zagrają u siebie, więc nastawiamy się na ciekawe widowisko. Sztab #Volleya zna dobrze nasz zespół, więc będzie się działo.

Mecz pomiędzy #VolleyWrocław a ŁKS Commercecon Łódź zaplanowano na 27 listopada (poniedziałek). Kibice wybierający się na mecz do Wrocławia, czyli stolicy Dolnego Śląska, będą mieli okazję odwiedzić jeden z najpiękniejszych w Polsce jarmarków bożonarodzeniowych, który odbywa się na Rynku Głównym. Wrocławski ratusz jest jednym z najstarszych w Polsce. Na wysokiej wieży mieści się najstarszy w Polsce dzwon zegarowy i zegar wieżowy. W piwnicach budynku znajduje się najstarsza restauracja w Europie – Piwnica Świdnicka.

Początek meczu o godzinie 19:00. Transmisja w Polsacie Box Go.