Już w najbliższą sobotę, 20 stycznia, ŁKS Commercecon Łódź rozegra pierwsze spotkanie rewanżowe w rundzie zasadniczej Ligi Siatkówki Kobiet. Pojedynek z Treflem Proxima Kraków  rozpocznie się o godzinie 14:45 i będzie transmitowany na antenie telewizji Polsat Sport.

W pierwszej kolejce łodzianki zmierzyły się z podopiecznymi Alessandro Chiappiniego we własnej hali. Mecz zakończył się zwycięstwem ŁKS-u Commercecon 3:1, a najlepszą zawodniczką spotkania została wybrana Lucie Muhlsteinova. Rozgrywająca gospodyń nie tylko dobrze rozdzielała koleżankom piłki, ale zdobyła także pięć punktów. Skuteczna w ataku była Izabela Kowalińska (19 punktów), która mogła liczyć na wsparcie Dejy McClendon (15 pkt.) i Katarzyny Sielickiej (12 pkt.). Krakowianki mogły być szczególnie zadowolone z postawy Justyny Łukasik (10 pkt.) i Eweliny Brzezińskiej (11 pkt.).

W następnych kolejkach podopiecznym trenera Michala Maska wychodziło niemal wszystko. W pierwszej części rundy zasadniczej przegrały jedynie z mistrzem Polski – Chemikiem Police i to po tie-breaku. Ostatecznie zakończyły ten etap rozgrywek na pozycji lidera tabeli. Co więcej klub ŁKS Commercecon może poszczycić się również rekordem frekwencji. Wszystkie spotkania ŁKS-u oglądało w sumie ponad 22 tysiące osób, w tym ponad 16 tysięcy w meczach domowych.

Pierwsza runda sezonu zasadniczego pokazała, że jest szczególna chemia na linii kibice-klub  i ona wzajemnie napędza jednych i drugich. Siatkarki swoimi wynikami tworzą doskonały klimat dla coraz większego zainteresowania widzów, a kibice jedynym takim dopingiem w Polsce motywują zawodniczki do świetnej gry. Jesteśmy szczęśliwi widząc, że to właśnie nasi kibice pokazują, że siatkówka żeńska może być niezwykłym widowiskiem, a doping i oprawy na ŁKS-ie są w tej chwili moim zdaniem najlepszą reklamą tej dyscypliny – powiedział kierownik drużyny Marcin Sawoniuk.

W pierwszej części rundy zasadniczej Treflowi Proxima Kraków wiodło się różnie. Zawodniczki z Grodu Kraka zaliczyły przegraną 2:3 z Poli Budowlanymi Toruń, ale niespodziewanie wygrały 3:0 z Grotem Budowlanymi Łódź. W dwóch ostatnich pojedynkach również zanotowały wygrane – 3:2 z Impelem Wrocław i 3:0 z MKS-em Dąbrowa Górnicza. Przed spotkaniem z ŁKS-em zespół z Krakowa zajmuje 9. miejsce w tabeli z dorobkiem 16 punktów.

W trakcie okienka transferowego w klubie z Łodzi nie przeprowadzono żadnych roszad w składzie. Z kolei w Treflu nastąpiły zmiany na pozycji atakującej. Kinga Hatala zasiliła szeregi Poli Budowlanych Toruń, a na jej miejsce klub z Krakowa sprowadził Rebekę Pavan. Kanadyjka występowała już na polskich parkietach – w MKS-ie Dąbrowa Górnicza i Budowlanych Toruń. Chociaż informacja o jej transferze pojawiła się w mediach na początku stycznia, to do tej pory nowa zawodniczka Trefla nie wystąpiła jeszcze na parkiecie. Bardzo prawdopodobne jest zatem, że zadebiutuje właśnie w meczu z ŁKS-em Commercecon.

Łodzianki do rewanżu z Treflem Proxima przygotowywały się bardzo skrupulatnie, bowiem już w pierwszym pojedynku krakowianki pokazały, że mogą zaskoczyć każdego rywala. Na swoim terenie będą z pewnością groźnym przeciwnikiem. Wynik spotkania poznamy w sobotnie popołudnie.