ŁKS Commercecon Łódź wygrał pewnie z Tenerife La Laguna w 4. kolejce Ligi Mistrzyń 3:0. Tym zwycięstwem łodzianki awansowały na pozycję lidera grupy D. MVP spotkania została wybrana Roberta Ratzke.

Łódzkie Wiewióry doskonale wywiązały się z roli faworytek spotkania z Tenerife La Laguna. W pierwszych dwóch setach zagrały koncertowo i wygrały z dużą przewagą punktową. W trzeciej partii rywalki postawiły się bardziej, jednak w najważniejszych momentach gospodynie zagrały swoją siatkówkę i triumfowały d0 20.

Najwięcej punktów dla ŁKS-u Commercecon Łódź zdobyła Aleksandra Gryka (15), zaś w zespole z Teneryfy po 8 „oczek” wywalczyły Lisbet ArredondoMargaret Wolowicz. MVP meczu została wybrana rozgrywająca Roberta Ratzke, wyróżniono również Patricię Arandę Munoz z ekipy rywalek.

Należy podkreślić, że trener Alessandro Chiappini rotował w tym spotkaniu składem – na boisku zobaczyliśmy Angelikę Gajer i wychowanki ŁKS-u Siatkówka Żeńska – Anastasiię Hryshchuk, Natalię DróżdżNikolę Krawczyk.

ŁKS Commercecon Łódź (POL) – Tenerife La Laguna (ESP) 3:0
(25:16, 25:14, 25:20)

Składy zespołów:
ŁKS:  Gryka (15), Witkowska (8), Diouf (11), Ratzke (1), Scuka (8), Piasecka (8), Drabek (libero) oraz Krawczyk, Dróżdż, Hryshchuk (2), Gajer (1)
La Laguna: Nsunguimina (7), Aranda Munoz (5), Lengweiler (4), Arredondo (8), Wolowicz (8), Kanas (7), Llabres (libero) oraz Aran Claveria