ŁKS Commercecon Łódź rozpoczął rywalizację w fazie play-off Ligi Mistrzyń. W pierwszym mecz obrońca trofeum – VakifBank Stambuł – wygrał 3:0, chociaż w pierwszym i trzecim secie łodzianki były blisko sprawienia niespodzianki.

Oba zespoły zaprezentowały przyjęcie na podobnym poziomie, jednak w ataku widać było różnicę, co potwierdzają statystyki (44% do 32% dla VakifBanku). Niższa skuteczność Łódzkich Wiewiór to również efekt świetnego bloku rywalek. Zdobyły one tym elementem aż 14 punktów. Gospodyniom jedynie 2 razy udało się zatrzymać na siatce uderzenia tureckiego zespołu. Z drugiej strony łodzianki nie bały się ryzykować zagrywką, zaliczyły 4 asy przy 1 przeciwniczek.

Najlepszą zawodniczką meczu wybrano Paolę Egonu, która wywalczyła 21 punktów. 14 „oczek” dołożyła Gabi, a 9 Zehra Gunes. Po stronie łódzkiego zespołu po 9 punktów zanotowały Zuzanna GóreckaLana Scuka.

ŁKS Commercecon Łódź –  VakifBank Stambuł 0:3
(22:25, 12:25, 24:26)

Składy zespołów:
ŁKS Commercecon: Gryka (7 pkt.), Witkowska (7), Diouf (6), Górecka (9), Ratzke (1), Scuka (9), Maj-Erwardt (libero) oraz Hryshchuk (2), Gajer i Piasecka
VakifBank: Akman (5), Egonu (21), Gabi (14), Gulubay (2), Gunes (9), Daalderop (2), Aykac (libero) oraz Ozbay, Karutasu (2) i Bajema