Z przyjemnością informujemy, że partnerem ŁKS Commercecon Łódź – mistrza Polski 2022/2023 – została Łódzka Kolei Aglomeracyjna!

Czym jest Łódzka Kolej Aglomeracyjna? To system kolei, który świadczy usługi przede wszystkim w obszarze regionu województwa łódzkiego. Spółka powstała 10 maja 2010 roku, a jej powołanie miało na celu zapewnienie efektywnej organizacji i funkcjonowania pasażerskiego ruchu kolejowego w regionie łódzkim. 

Łódzka Kolej Aglomeracyjna obsługuje połączenia na liniach:

 • Łódź – Toruń
 • Łódź – Łowicz
 • Łódź – Sieradz
 • Łódź – Skierniewice
 • Łódź – Zgierz
 • Kutno – Skierniewice
 • Łódź – Tomaszów Mazowiecki
 • Łódź – Drzewica
 • Łódź – Opoczno
 • Łódź – Spała
 • Łódź – Skarżysko Kamienna

Dodatkowo pociągi Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej w weekendy docierają do Warszawy, Poznania oraz Radomia. Pociągi ŁKA są ciche, klimatyzowane, a nawet wyposażone w toalety z przewijakami dla niemowląt oraz sprzęt ułatwiający podróż osobom z ograniczoną sprawnością ruchową.

Pociągami Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej możecie dojechać do wielu miejscowości w województwie łódzkim, które są atrakcyjne pod względem turystycznym. To komfortowy sposób na zwiedzanie wielu pięknych miejscowości. Z ŁKA dojedziecie m.in. do Łęczycy, Tomaszowa Mazowieckiego czy Spały.

Łódzkie Koleje Aglomeracyjne – witamy w drużynie!