ŁKS Commercecon Łódź w niedzielę (22.02) zmierzy się z BKS-em BOSTIK ZGO Bielsko-Biała w ramach 18. kolejki TAURON Ligi. Będzie to mecz sąsiadów w tabeli, znaczący w kontekście zbliżającej się fazy play-off.
Łódzkie Wiewióry ostatni raz pokonały drużynę z Bielska-Białej w kwietniu 2023 roku, w półfinale fazy play-off. Łodzianki będą chciały przełamać złą passę i po blisko trzech latach ponownie wygrać z Bielszczankami. W listopadzie, podczas spotkania w Łodzi, ŁKS był bardzo blisko zwycięstwa, prowadząc już 2:0. Wtedy jednak BKS odzyskał koncentrację i doprowadził do tie-breaka, którego wygrał.
Niedzielny mecz dla ŁKS Commercecon Łódź jest o tyle ważny, że drużyna z Bielska-Białej jest bezpośrednim sąsiadem Łodzianek w tabeli. Oba zespoły będą walczyły o czwarte miejsce w lidze, które może dać lepszą pozycję przed fazą play-off. Łodzianki po ostatniej porażce z ITA TOOLS Stalą Mielec będą zdeterminowane, żeby w 18. kolejce wygrać i dopisać do swojego konta kolejne punkty.
BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała w ostatnim meczu przegrał z UNI Opole 0:3. Z siedemnastu ligowych spotkań w tym sezonie BKS wygrał jedenaście, a sześć zakończył porażką. W ostatnich tygodniach, oprócz ligowej przegranej z drużyną z Opola, Bielszczanki przegrały również w finale Pucharu Polski, gdzie zostały zdominowane przez Budowlanych Łódź. Od blisko trzech lat zawodniczki z Bielska-Białej mają patent na wygrywanie z ŁKS-em. Bielszczanki są jednak aktualnie w gorszej formie, co Łodzianki będą chciały wykorzystać.
Podczas niedzielnego popołudnia nie zabraknie emocji, walki o każdą piłkę i każdy punkt. Początek spotkania o 17:30. Transmisja w Polsacie Sport Fight.
fot. Jarosław Kraśniecki





