W poniedziałek, 5 grudnia, Port Lotniczy im. Władysława Reymonta w Łodzi odwiedził wyjątkowy gość. W kolejnej już edycji imprezy charytatywnej „Lądowanie Mikołaja” wzięły udział również siatkarki Łódzkiego Klubu Sportowego. Aleksandra Pasińska, Oliwia Pietruszka i Nadia Piekarska, czyli Młode Łódzkie Wiewióry, wcieliły się w pomocne Śnieżynki św. Mikołaja.

Gość z dalekiego Rovaniemi przyleciał na łódzkie lotnisko specjalnie dla dzieci zaproszonych z okazji akcji „Lądowanie Mikołaja”. Kilkadziesiąt dzieci m.in. z placówek opiekuńczo-wychowawczych czekało na św. Mikołaja przed halą przylotów. 

Aleksandra Pasińska, Oliwia Pietruszka i Nadia Piekarska, które na co dzień reprezentują barwy ŁKS-u Siatkówka Żeńska, wcieliły się w rolę Śnieżynek św. Mikołaja. W hali przylotów razem z sympatycznym świętym i jego elfami rozdawały dzieciom upominki.

Akcja „Lądowanie Mikołaja” to kolejny fantastyczny przykład, że dawania może sprawić jeszcze więcej radości niż branie. Św. Mikołaj otrzymał wiele pięknych kartek i listów świątecznych, a po ich przeczytaniu nie krył wzruszenia.

To fantastyczna akcja i nie mogło nas tu zabraknąć. Przede wszystkim daje możliwość spełnienia tych małych, dziecięcych marzeń i to tym, którzy szczególnie potrzebują świątecznego ciepła i magicznych chwil, czyli dzieciom z domów dziecka – mówi Marcin Sawoniuk, kierownik drużyny ŁKS Commercecon Łódź, który towarzyszył Młodym Łódzkim Wiewiórom podczas „Lądowania Mikołaja”. – Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy być częścią tego przedsięwzięcia. Zawsze kiedy możemy zmienić część sportowej energii na energię pomagania i wspierania takich inicjatyw, nasza codzienna praca nabiera jeszcze większego sensu. Mamy nadzieję, że takich akcji będzie się pojawiać coraz więcej, tak, aby uśmiech nie schodził dzieciakom z twarzy i jak największa część z nich mogła przez cały rok pielęgnować świątecznego ducha.

W akcję Portu Lotniczego im. W. Reymonta, poza ŁKS-em Commercecon, włączyło się wiele łódzkich firm i instytucji. Wielkie brawa dla: firmy Commercecon, HeliSolution, Lagardere, DELL, Monopolis, Virako, Porsche, Car-Bone, Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej, PGZ, Marilyn, Biedronki i Veolii.