Kluby ŁKS Commercecon Łódź oraz Grot Budowlani Łódź mają przyjemność poinformować, że siatkarskie święto Łodzi, czyli mecz derbowy w ramach rozgrywek Ligi Siatkówki Kobiet odbędzie się 7 grudnia o godz. 18:00 w hali Atlas Arena. 

W ostatnim tygodniu temat derbów elektryzował sympatyków siatkówki w całej Łodzi. Mecz pierwotnie zaplanowany na 20 grudnia nie może odbyć się w tym terminie, ponieważ zespół Budowlanych reprezentuje w tym czasie polską siatkówkę w rozgrywkach Ligi Mistrzyń. W związku z tym oba łódzkie kluby stanęły przed wyzwaniem znalezienia innej daty do rozegrania meczu. Nie jest to łatwe biorąc pod uwagę napięty terminarz ligowy, a także kalendarz imprez Atlas Areny. Przez kilka dni sztaby szkoleniowe oraz biura obu klubów były ze sobą w porozumieniu, starając dobrać się termin pojedynku tak, aby oba zespoły mogły realizować swoje cele sportowe oraz przede wszystkim żeby jak największa ilość sympatyków łódzkiej siatkówki mogła dopingować w hali obie ekipy. W wyniku serii rozmów ustalono ostateczną datę 7 grudnia. Pragniemy też poinformować, że oba kluby w spokojnej i rzeczowej atmosferze dołożyły starań, aby jak najszybciej móc ogłosić termin łódzkiego święta siatkówki, na które już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich łodzian. Widzimy się na derbach!
 
ŁKS Commercecon Łódź
Grot Budowlani Łódź