ŁKS Commercecon Łódź po raz piąty z rzędu zagra o medal mistrzostw Polski. W obecnym sezonie, podobnie jak w poprzednim, Łódzkie Wiewióry powalczą o brąz, a ich rywalem będzie zespół Grot Budowlanych Łódź.

Na gorąco mogę powiedzieć tyle, że brakło nam skutecznego ataku w kluczowych momentach. Nadziewaliśmy się na blok albo nie kończyliśmy. A Developres nie wybacza takich błędów – powiedział Michał Cichy, trener ŁKS-u Commercecon Łódź, po drugim meczu półfinałowym z Developresem Bella Dolina Rzeszów. 

Łódzkie Wiewióry nie oddały jednak półfinału bez walki, w pierwszym meczu przegrały 2:3, zaś w rewanżu 1:3. Pod koniec sezonu rozgrywki ligowe nabierają tempa, a harmonogram jest napięty. 

Dziewczyny muszą odpocząć chwilkę – podkreślił szkoleniowiec Łódzkich Wiewiór. – Potem zbieramy się i tu na koniec powiedziałem dziewczynom, że mamy jeszcze dużo rzeczy do zrobienia. Walczymy dalej o medal. To jest dalej walka o medal mistrzostw Polski. Na pewno nie odpuścimy – zapowiedział stanowczo Michał Cichy.

W rywalizacji o brązowy medal rywalem ŁKS-u Commercecon będzie drużyna Grot Budowlanych Łódź, która w półfinale musiała uznać wyższość Grupy Azoty Chemika Police. Szkoleniowiec Łódzkiego Klubu Sportowego brał udział już z wielu meczach derbowych i wie, że przed jego drużyną stoi ważne zadanie. – Zdaję sobie sprawę, że to będą bardzo ciężkie mecze, bo nikt tutaj nie odpuści. Przegrany zostaje z niczym, zwycięzca na medal – zakończył Michał Cichy.

Przypomnijmy, że w rywalizacji o medale zespoły grają do trzech zwycięstw. Łódzka hala Sport Arena im. Józefa „Ziuny” Żylińskiego będzie zatem gościć kibiców obu drużyn co najmniej trzy razy – 1, 5 i 8 maja. Ewentualne kolejne mecze zaplanowano na 11 i 15 maja.