Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź powoli kończą przygotowania do sezonu. W tym tygodniu łodzianki powalczą w dobrze obsadzonym turnieju w Dreźnie. –Nadchodzący sezon jest bardzo długi, czeka nas dużo spotkań, więc dobrze, że zespół będzie mógł zagrać w innej hali niż w lidze – mówi trener Michal Mašek. Nie ukrywa, że celem zespołu w tym sezonie będzie awans do pierwszej czwórki Ligi Siatkówki Kobiet.

Zadowolenia z możliwości czterodniowego wyjazdu, tuż przed wyruszeniem w drogę, nie ukrywał szkoleniowiec ŁKS-u Commercecon – Michal Mašek. – W Łodzi już rozegraliśmy swoje mecze sparingowe. Chciałem jeden turniej zagrać za granicą. Nadchodzący sezon jest bardzo długi, czeka nas dużo spotkań, więc dobrze, że zespół będzie mógł zagrać w innej hali niż w lidze. Chodzi o to, żeby zawodniczki się poznały. To bardzo ważne, aby dziewczyny nauczyły się ze sobą współpracować – powiedział 34-letni trener.

Zdaniem Michala Maška Łódzki Klub Sportowy bardzo dobrze przepracował dotychczasowe przygotowania do sezonu. – Nigdy nie będę zadowolony na 100{43957e65bebdfbde5cd832b8bc040b78cbc136eded7db4b4fdb300bec897b44a}, ale muszę przyznać, że jestem zadowolony z dotychczasowej pracy. Od siebie i od dziewczyn zawsze oczekuję więcej. Uważam jednak, że do tej pory organizacja sparingów jest bardzo dobra.

ŁKS Commercecon poczynił kilka ciekawych transferów w trakcie letniej przerwy. Ponadto klub zatrzymał najważniejsze zawodniczki, dzięki czemu w chwili obecnej jest mocniejszy niż w ubiegłym sezonie. – Naszym celem jest bycie w czołówce. Wiemy, że liga jest trudna, są ciekawe zespoły, ale my chcemy znaleźć się w czołowej czwórce. Nie jest dla nas ważne, czy będziemy na drugim miejscu czy na czwartym. TOP4 to nasze zadanie, które chcemy wykonać – skomentował Mašek. – Zbudowaliśmy zespół, który jest bardzo doświadczony i ma jeszcze większy potencjał niż drużyna z ubiegłego sezonu – zakończył.

Przypomnijmy, że podczas turnieju w Dreźnie ŁKS Commerececon Łódź zmierzy się z gospodyniami z Dresdner SC oraz Impelem Wrocław.

*Autorem tekstu jest Bartosz Jankowskitulodz.com