Zgodnie z aktualnym rankingiem CEV Polsce przysługują dwa miejsca w Lidze Mistrzyń od rundy IV, jedno miejsce w Pucharze CEV i Pucharze Challenge. Dziś już możemy potwierdzić, że właściwy wniosek został złożony. Mistrz Polski  – ŁKS Commercecon Łódź – w sezonie 2019/2020 będzie reprezentował nasz kraj w Lidze Mistrzyń.
 
Przed poprzednim sezonem napisaliśmy: „(…) zrobimy wszystko, aby sportowo i organizacyjnie pokazać, że ŁKS Commercecon zasłużył na udział w europejskich pucharach”.
 
Nasz zespół trafił na wymagających rywali – niemiecki SSC Palmber Schwerin oraz włoskie Savino Del Bene Scandicci i Imoco Volley Conegliano. Niesione fantastycznym dopingiem Łódzkie Wiewióry w debiucie pokonały 3:1 rywalki zza zachodniej granicy. W kolejnych spotkaniach musiały już niestety uznać wyższość przeciwniczek. Ostatecznie zajęły ostatnie miejsce w grupie D.
 
Chociaż sportowo apetyty były większe, to kibice ŁKS-u Commercecon pokazali mistrzowską klasę. Wypełniali nie tylko łódzką Sport Arenę, ale także licznie towarzyszyli swoim Wiewiórom w meczach wyjazdowych. Ich doping odbił się szerokim echem w całej siatkarskiej Europie. W sezonie 2019/2020 będą mieli okazję ponownie zaprezentować się w europejskich pucharach.
 
Poza ŁKS-em Commercecon Łódź prawo gry w Lidze Mistrzyń od IV rundy wywalczył zespół Grota Budowlani Łódź. Triumfator Pucharu Polski, czyli Chemik Police może zaprezentować się w Pucharze CEV. W Pucharze Challenge może zagrać Developres SkyRes Rzeszów. Każdy klub zobowiązany jest potwierdzić udział. Kibice ŁKS-u Commercecon już dziś mogą się cieszyć, że Łódzkie Wiewióry ponownie będą reprezentować nasze miasto i kraj na europejskich parkietach. 
 
Po raz kolejny staniemy przed wielkim wyzwaniem sportowym oraz organizacyjnym. Zrobimy wszystko, aby stanąć na wysokości zadania. Jesteśmy pewni, że Łódzkie Wiewióry, tym razem już jako aktualny mistrz Polski, ponownie porwą swoich kibiców do najlepszego dopingu.