Pod skrzydłami trenerów ŁKS-u Siatkówka Żeńska dorastają prawdziwe diamenty. Wśród nich mocną błyszczą młode Wiewióry – Oliwia Laszczyk i Natalia Dróżdż. Dziewczyny właśnie podpisały kontrakty sportowe z mistrzem Polski – ŁKS-em Commercecon Łódź. 

Sekcje młodzieżowe ŁKS Siatkówka Żeńska mają w tym sezonie wiele powodów do dumy. Juniorki, występujące w rozgrywkach III ligi, zakończyły swoje zmagania na 1. miejscu w tabeli! Kadetki uplasowały się w rywalizacji o mistrzostwo Polski w przedziale miejsc 9-12, natomiast młodziczki zakończyły swoją grę na 13. pozycji. Są to naprawdę bardzo dobre osiągnięcia młodych Ełkaesianek. 

Sztab szkoleniowy sekcji seniorskiej bacznie przyglądał się dokonaniom ełkaesiackiej młodzieży i śledził umiejętności indywidualne zawodniczek. Prezes Hubert Hoffman zaproponował kontrakty sportowe w ŁKS-ie Commercecon Łódź dwóm wyróżniającym się zawodniczkom – Oliwii LaszczykNatalii Dróżdż.    

Ścisła współpraca sekcji seniorskiej i młodzieżowej to tradycja Łódzkiego Klubu Sportowego. I właśnie to tej tradycji teraz wracamy – podkreśliła Katarzyna Sielicka, dyrektor sportowy ŁKS-u Commercecon Łódź. – Bardzo się cieszymy, że Oliwia i Natalia podpisały kontrakty z sekcją seniorską. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że przed nimi jeszcze wiele pracy. Są to jednak dziewczyny o ogromnym potencjalne i chcemy ich talent szlifować właśnie w ŁKS-ie Commercecon.  

Dyrektor od spraw sportowych zaznaczyła, że Oliwia Laszczyk będzie trenować z zespołem seniorskim i będzie do pełnej dyspozycji trenera Solarewicza. Z kolei Natalia Dróżdż, młodsza z zawodniczek, póki co pozostanie głównie pod opieką trenerów sekcji młodzieżowej. Sztab szkoleniowy Łódzkich Wiewiór będzie się bacznie przyglądał jej rozwojowi. Jesteśmy pewni, że bardzo szybko zobaczymy ją na parkietach ekstraklasy.  

Trenerzy grup młodzieżowych wykonują ogromną pracę z ponad setką dziewcząt, które chcą trenować siatkówkę. To pod ich okiem i dzięki ich zaangażowaniu mogły rozwinąć się umiejętności Oliwii i Natalii – powiedziała Katarzyna Sielicka. Talent obu zawodniczek dostrzegli to również szkoleniowcy reprezentacji młodzieżowych. Trener Andrzej Krowiak powołał Natalię Dróżdż na zgrupowanie kadry minikadetek przed kwalifikacjami do mistrzostw Europy U-16. Z kolei trener reprezentacji Polski kadetek U-18 Wiesław Popik zaprosił Oliwię Laszczyk na akcję szkoleniową do Szczyrku. 

Młode Wiewióry przed sezonem

Oliwia ma za sobą debiut w biało-czerwono-białych barwach seniorskich barwach. Razem z ŁKS-em Commercecon wzięła udział w turnieju Goleniów Cup 2019. Trener Marek Solarewicz przed wyjazdem do Goleniowa powiedział, że postara się dać szansę wszystkim zawodniczkom. Zgodne z obietnicą na boisku pojawiła się również Oliwia, która bardzo pozytywnie zapisała swój udział w meczu z Pałacem Bydgoszcz. To przy jej zagrywkach na początku trzeciego seta Łódzkie Wiewióry od stanu 1:1 odskoczyły na 6:1. 

W tym samym czasie Natalia wraz z zespołem ŁKS-u Szkoła Gortata Łódź wzięła udział w VI Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej w kategorii kadetek w Ostrołęce. Młodziutka Ełkaesianka została wybrana jedną z jedną z najlepszych zawodniczek turnieju.

Trenuj w Łódzkim Klubie Sportowym

W ŁKS-ie Siatkówka Żeńska trenuje obecnie sześć grup młodzieżowych:

1. III liga kobiet – juniorki starsze, trener Krystian Kaczmarski
2. juniorki młodsze, kadetki – trener Wojciech Blomberg
3. kadetki młodsze, młodziczki – trener Krzysztof Świta
4. młodziczki – trenerka Iza Pieprzowska
5. grupa naborowa starsza – Izabela Świta
6. grupa naborowa młodsza – Magdalena Blomberg

Wszystkie informacje uzyskacie pod numerem telefonu 662-206-848, a także na stronie internetowej siatkalks.pl.