Jest najmłodszą zawodniczką, która w minionym sezonie znalazła się w dziesiątce najlepszych atakujących Ligi Siatkówki Kobiet. Dla zespołu z Muszyny zdobyła równo 300 punktów. Monika Bociek przenosi się do ŁKS Commercecon i dołącza do grona Łódzkich Wiewiór!

Swoją karierę zaczynała w UKS Fuks Sulejów, z którego przeniosła się do MUKS ABiS SP 64 Łódź. W 2013 roku dołączyła do MUKS Sparta Warszawa, a rok później zaczęła bronić barw Legionovii. Po trzech latach w Legionowie przeniosła się do ekipy Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna. Ma na swoim koncie wicemistrzostwo Młodej Ligi oraz mistrzostwo Polski juniorek. W 2013 roku w mistrzostwa Europy Wschodniej EEVZA juniorek wraz z reprezentacją wywalczyła złoty medal.

W jednym z wywiadów powiedziała: „myślę, że atakująca jest od tego, by być liderką w swoim zespole”. Ambicja i talent sprawiły, że była filarem zespołu z Muszyny, co potwierdza liczba zdobytych punktów. Jesteśmy pewni, że równie dobrze, a nawet lepiej, będzie grać w naszej ekipie.

Za dobry omen bierzemy to, że do tej pory Monika występowała z numerem 12. To był również przez 12 lat numer Izabeli Kowalińskiej, która postanowiła zrobić sobie roczną przerwę. Liczymy na to, że Monika również i u nas zagra z dwunastką, a co za tym idzie szybko złapie łódzkiego ducha walki. 

Monia witaj wśród Łódzkich Wiewiór!