Sezon 2022/2023 rozpoczęła na pozycji przyjmującej, a skończyła jako środkowa. Najważniejsze jest jednak to, że zakończyła rozgrywki jako mistrzyni Polski. Złota Wiewióra – Natalia Dróżdż – pozostaje w dziupli w sezonie 2023/2024!

Natalia ma za sobą bardzo pracowity sezon 2022/2023. Reprezentowała bowiem Łódzki Klub Sportowy nie tylko w TAURON Lidze i Lidze Mistrzyń, ale również w rozgrywkach II ligi. Co więcej, jest również tegoroczną maturzystką. Doskonale pogodziła obowiązki sportowe z edukacją. 

Młody wiek i jeszcze niewielkie doświadczenie sprawiają, że Natalia nie miała zbyt wielu okazji do gry. Wie jednak, że gra w ŁKS-ie Commercecon Łódź da jej ogromne doświadczenie. Co zadecydowało, że pozostanie w dziupli Łódzkich Wiewiór? – Czuję się mocno związana z klubem, ponieważ swoją przygodę z siatkówką rozpoczynałam w sekcji młodzieżowej ŁKS Siatkówka Żeńska, więc od początku mam w sercu przeplatankę. Ponadto trafiłam do drużyny, można powiedzieć, moich marzeń ze świetnym sztabem szkoleniowym, świetnymi dziewczynami, znakomitymi kibicami, gdzie mogę się rozwijać. W ŁKS-ie mam możliwość pracy z profesjonalistami oraz bardziej doświadczonymi zawodniczkami, co dużo daje takiej młodej zawodniczce jak ja, gdzie tak naprawdę dopiero stawiam swoje pierwsze kroki w zawodowym sporcie, a więc stąd moja decyzja – podkreśliła.

Poprzedni sezon był bardzo długi i wyczerpujący, najbliższy zapowiada się podobnie. Natalia podkreśla jednak, że to dobrze, bo lubi to, co robi, a długi sezon oznacza, że zespół gra o najwyższe cele. – Wspólnie z drużyną pracujemy ciężko nie po to, by kończyć sezon przedwcześnie, tylko by zajść jak najdalej. Oby nadchodzący sezon był równie długi jak poprzedni. Oczywiście, że przy tym wszystkim jest to także wyczerpujące, natomiast jesteśmy na to przygotowane i na pewno będziemy dawać z siebie wszystko, by osiągnąć upragnione cele. Muszę też przyznać, że gdy mamy dzień bez treningu, to nie wiem, co ze sobą zrobić przez ten wolny czas. Wiadomo, że chwile regeneracji, odpoczynku i wytchnienia są bardzo ważne, a tych czasami potrafi być za mało, ale jednak lepiej jak coś się dzieje – oceniła ambitna i pracowita Wiewióra. 

Jakie cele stawia przed sobą Natalia w sezonie 2023/2024? – Na pewno czerpać jak najwięcej z treningów i nie tylko, by stać się lepszą zawodniczką. Chcę popracować nad swoimi umiejętnościami, aby pomóc drużynie w osiąganiu sukcesów. Głównie skupiam się na rozwoju, więc nastawiam się na ciężką pracę. Chcę pokazać się z jak najlepszej strony i zdobywać jak najwięcej doświadczenia.

W przerwie między sezonami kibice ŁKS-u Commercecon Łódź mają okazję spotkać Natalię Dróżdż i Anastasiię Hryshchuk m.in. na eventach sportowych. Można powiedzieć, że młoda Wiewióra pełni rolę ambasadorki klubu. Jak Natalia odnajduje się w tej roli? – Przyznam, że jest to dla mnie zupełnie nowe doświadczenie, dlatego dobrze, że w większości działamy razem z Nasti, bo wtedy jest po prostu raźniej. Jednak bardzo cieszę się, że mogę pełnić taką rolę, reprezentować klub, dzielić się swoją pasją z innymi i integrować się z kibicami. Są to naprawdę przyjaźni ludzie i zawsze miło zamienić z nimi parę zdań. Też dzieci, z którymi często mamy do czynienia, są po prostu przeurocze i miło się patrzy na ich zainteresowanie siatkówką już od najmłodszych lat.

Po długim, zakończonym mistrzostwem Polski, sezonie czas na odpoczynek. Jakie plany ma Natalia? – Mam dużo czasu na odpoczynek, jednak nie zapominam o sporcie, ruchu. Cały czas pracuję na siłowni, by być jak najlepiej przygotowaną na nadchodzący sezon pod względem motorycznym. Oprócz tego jakieś dodatkowe aktywności jak np. bieganie, rower czy pływanie. Oczywiście o siatkówce nie zapominam mimo, że na ten czas nie zajmuje większej ilości mojego dnia.

Natalia – cieszymy się, że zostajesz w dziupli!