ŁKS Commercecon Łódź rozpoczął sezon 2023/2024. Łódzkie Wiewióry nie mogą być jednak zadowolone ani z wyniku, ani z jakości prezentowanej gry. Przegrały bowiem w 1. kolejce z Grot Budowlanymi Łódź 0:3.

Rywalki zza miedzy Łódzkich Wiewiór przez cały mecz prezentowały dobrą dyspozycję. Grały równo w każdym elemencie, wykorzystywały trudną zagrywkę i dobrze atakowały w kontrach. Na przestrzeni całego meczu Budowlane okazały się lepsze od Ełkaesianek w każdym aspekcie siatkarskiego rzemiosła. Trener Alessandro Chiappini rotował składem, jednak te wysiłki nie przyniosły oczekiwanego efektu.

16 punktów w drużynie Budowlanych zapisała na swoim koncie Ana Bjelica, a 15 dołożyła Mackenzie May. W ekipie ŁKS-u najwięcej punktów wywalczyła Amanda Campos – 7, a po 5 zanotowały Aleksandra Gryka, Kamila Witkowska, Valentina DioufJulita Piasecka.

MVP: Mackenzie May

Grot Budowlani Łódź – ŁKS Commercecon Łódź 3:0
(25:17, 25:20, 25:16)

Składy zespołów:
Budowlani: Pol (3), Lisiak (7), Łazowska (2), Bjelica (16), Mitrović (12), May (15), Łysiak (libero)
ŁKS: Gryka (5), Witkowska (5), Diouf (5), Ratzke  (1), Campos (7), Piasecka (5), Maj-Erwardt (libero) oraz Dudek (4), Hryshchuk (4), Drabek i Zaborowska