Świetnie spisuje się zarówno jako przyjmująca, jak i atakująca, w poprzednim sezonie zgarnęła aż 9 statuetek dla najlepszej zawodniczki meczu. Po sezonie 2020/2021 chciała zostać w Łodzi i zostanie, tyle że w nadchodzących rozgrywkach będzie reprezentować biało-czerwono-białe barwy. Wśród Łódzkich Wiewiór witamy Veronikę Jones-Perry!

Veronica Jones-Perry urodziła 20 stycznia 1997 roku w West Jordan w stanie Utah. Zawodniczka mierzy 183 cm, a jej zasięg w ataku to 311 cm. Rozpoczęła swoją przygodę z siatkówką w Brigham Young University. W 2019 roku przeniosła się do włoskiego Banca Valsabbina Millenium Brescia, jednak w trakcie sezonu 2019/2020 przeniosła się do E.Leclerc Moya Radomka Radom. Chociaż w zespole z Radomia miała okazję wystąpić tylko w dziewięciu meczach, to zdobyła w nich 155 punktów, notując średnią w ataku na poziomie 45%. 

Veronica zdecydowała się pozostać w Polsce na kolejny sezon i podpisała kontrakt z Grot Budowlanymi Łódź. W sezonie 2020/2021 była liderką zespołu, 9 razy odbierała statuetkę dla najlepszej zawodniczki meczu. W 25 meczach ligowych zdobyła w sumie 518 punktów, w tym 463 atakiem, 33 blokiem i 22 z zagrywki. W rankingach najlepiej punktujących i atakujących TAURON Ligi uplasowała się na wysokim, czwartym miejscu, zaś wśród najlepiej zagrywających była szósta. 

Chociaż po zakończeniu sezonu Veronica zdecydowała się na zmianę barw klubowych, to chciała pozostać w Łodzi. I tak się stanie, bowiem kontrakt utalentowanej Amerykance zaproponował prezes ŁKS-u Commercecon Łódź – Hubert Hoffman, który docenia nie tylko umiejętności siatkarskie Veroniki. W ocenie prezesa Hoffmana zawodniczka ta doskonale będzie pasowała do koncepcji budowania nowego zespołu Łódzkich Wiewiór pod względem charakteru. 

Czas spędzony na grze w Budowlanych był wspaniały i jestem naprawdę wdzięczna za wsparcie zespołu i kibiców, kiedy tam byłam. Oferta od lokalnego rywala pojawiła się niespodziewanie, ale czuję, że ŁKS to dla mnie najlepsze miejsce w tej chwili i jestem bardzo podekscytowana możliwością gry z tą drużyną! – podkreśliła Roni.

W polskiej lidze Veronica zdobyła póki co Superpuchar Polskiej Ligi Siatkówki 2015-2020, została wybrana również MVP tego spotkania. Wierzymy, że z ŁKS-em Commercecon Łódź dołoży do swojej kolekcji nowe trofea. 

Nasza nowa Wiewióra po zakończeniu sezonu 2020/2021 miała okazję spędzić nieco czasu z rodziną i przyjaciółmi w Stanach Zjednoczonych. Jak ładowała akumulatory przed nowymi wyzwaniami? – Od zakończenia sezonu jestem w domu z rodziną. Często jeździmy na kemping, gdzie strzelamy z łuków, wędrujemy i cieszymy się pięknem gór Utah! Oczywiście trenuję i gram w siatkówkę, kiedy i gdzie mogę. Miałam mnóstwo czasu na odpoczynek i zabawę, a teraz niecierpliwie czekam na pracę z moim nowym zespołem!

Roni dołączy do naszego zespołu nieco później, ponieważ trener Karch Kiraly ma wobec niej plany reprezentacyjne. Czy przyjmująca myśli o tym, że adaptacja w nowym klubie będzie dużym wyzwaniem? – Przystosowanie się do nowego zespołu jest zawsze trudne, a moje przyjście do zespołu nieco później na pewno będzie wyzwaniem. Ale jestem przekonana, że będę gotowa do pracy, kiedy dotrę do Łodzi, że wraz z moimi  koleżankami szybko się porozumiemy.

Welcome Roni! It’s good to have you here!