Czas na kolejną #NowaWDziupli na sezon 2021/2022. W składzie Łódzkich Wiewiór zobaczymy brazylijską przyjmującą Pietrę Jukoski. 

Pietra pochodzi z siatkarskiej rodziny. Jej ojciec – Paulo André Jukoski da Silva – jest mistrzem olimpijskim z 1992 roku. Zawodowo w siatkówkę gra również brat Pietry – Pedro, który zdecydował się na karierę rozgrywającego. Co ciekawe nasza nowa zawodniczka ma polskie korzenie, co dodatkowo było zachętą do gry w kraju swoich przodków. 

Nasza nowa Wiewióra urodziła się 4 maja 1998 roku. Mierzy 185 cm wzrostu, jej zasięg w ataku wynosi 285 cm, zaś w bloku 274 cm. Karierę rozpoczynała w zespole Grêmio Náutico União w Porto Alegre. Następnie reprezentowała drużyny Molico Nestlé/Osasco, ADC Bradesco i EC Pinheiros. Po roku spędzonym w egipskim Alexandria Sporting Club VC wróciła do Brazylii i reprezentowała barwy Curitiba Vôlei. Jej zespół w minionym sezonie zajął 7. miejsce w ekstraklasie. 

W sezonie 2014/15 z zespołem Molico Nestlé/Osasco zajęła 2. miejsce w Klubowych Mistrzostwach Świata i Klubowych Mistrzostwach Ameryki Południowej, wywalczyła wicemistrzostwo Brazylii i zdobyła Puchar kraju. Indywidualnie w rozgrywkach ligi egipskiej była najlepszą przyjmującą sezonu 2019/2020. Z zespołem narodowym do lat 18 wywalczyła złoty medal mistrzostw Ameryki Południowej w 2014 roku.

Dla Pietry będzie to pierwszy sezon w Europie. Co pomyślała, gdy otrzymała ofertę z ŁKS-u Commercecon? – To był dla mnie wielki moment. Uznałam tę ofertę jako wielką szansę w mojej karierze. Jestem bardzo zmotywowana i szczęśliwa, że mogę być częścią tego zespołu. Do tego moja rodzina wspiera mnie nawet na odległość, więc to, co powinno nie być dobrą częścią wyjazdu do Europy, przekształciło się w coś pozytywnego. 

Przed nową Wiewiórą wyzwanie adaptacyjne do nowego kraju, ale również do europejskiego systemu gry. – System gry jest na pewno inny od brazylijskiego. To normalne, że można znaleźć różnic. Ale to jest siatkówka, jesteśmy tutaj, aby jak najszybciej się dostosować – podkreśliła przyjmująca. – Ten sezon jest dla mnie wielką szansą. Przez cały czas będę robiła wszystko, co w mojej mocy, aby pomóc moim koleżankom z drużyny zarówno na boisku, jak i poza nim. Jestem gotowa uczyć się, grać, trenować i wygrywać – ile tylko się da.

Pietrze Jukoski z pewnością nie zabraknie ambicji i waleczności, którą cechują się zawodniczki ŁKS-u Commercecon Łódź. – Wierzę, że każdy sportowiec chce wygrać jak najwięcej. Zadowala nas tylko złoty medal na koniec każdego turnieju… Mogę powiedzieć, że moje cele na ten sezon są jak najwyższe – powiedziała.

Bem-vinda à equipe Pietra!