Ogromne emocje zafundowały swoim kibicom siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź. Po przegranym pierwszym secie z Polskimi Przetworami Pałac Bydgoszcz, doprowadziły do remisu, a w trzecim sezonie odbyły prawdziwą podróż z piekła do nieba. Ten set dał im siły do dalszej walki, z kolei łamią wolę walki u rywalek. Ostatecznie trzy punkty zostały w Łodzi. 

Łódzkie Wiewióry na przestrzeni  meczu lepiej spisały się w bloku, zdobywając 15 punktów w tym elemencie (przy 10 bydgoszczanek). Mimo iż Pałacanki miały lepsze przyjęcie, to jednak siła ataku była po stronie łodzianek (40% skuteczności ŁKS-u przy 36% Pałacu).

Statuetkę MVP otrzymała Aleksandra Wójcik, która zdobyła 19 punktów, w tym 1 zagrywką i 1 blokiem. Ola zanotowała 41% pozytywnego przyjęcia i 44% skuteczności w ataku. 17 punktów dołożyła Katarzyna Zaroślińska-Król, zaś 15 – Katarina Lazović. Warto wspomnieć, że 11 „oczek” wywalczyła Nadja Ninković. Środkowa Łódzkich Wiewiór 5 punktów zdobyła blokiem i to właśnie ona postawiła szczelny blok w trzecim secie, w którym ŁKS Commercecon odrobił 11-punktową stratę. W spotkaniu z Pałacem na boisku wystąpiły również obie libero – Krystyna StraszMagdalena Saad, które doskonale się uzupełniły w poszczególnych setach. 

ŁKS  Commercecon Łódź  – Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 3:1
(21:25, 25:23, 26:24, 25:17)

Składy zespołów:
ŁKS: Bongaerts (4), Zaroślińska-Król (17), Alagierska (9), Ninković (11), Lazović (15), Wójcik (19), Strasz (libero) oraz Pasznik, Wawrzyńczyk, Kalandadze (3) i Saad (libero)
Pałac: Mazurek (4), Dascalu (16), Różyńska (13), Ziółkowska (10), Bidias (11), Żurowska (12), Jagła (libero) oraz Hawryła, Lijewska i Mucha