W sezonie 2020/2021 w ŁKS-ie Commercecon Łódź nadal będzie występować wychowanka klubu – Oliwia Laszczyk. Na pozycji przyjmującej będą wspierać ją Aleksandra Wójcik, Katarina Lazović i Ann Kalandadze.

W sezonie 2019/2020 Oliwia Laszczyk musiała pogodzić treningi oraz grę zarówno dla drużyny seniorskiej, jak i sekcji juniorek. Szeroka kadra pierwszej drużyny sprawiła, że młoda zawodniczka nie miała zbyt wielu okazji do pokazania swoich umiejętności w oficjalnych spotkaniach.

Jej ciężką pracę docenił zarówno trener Giuseppe Cuccarini, jak i prezes Hubert Hoffman. W sezonie 2020/2021 Oliwia będzie jedną z czterech przyjmujących Łódzkich Wiewiór i powalczy, aby jak najczęściej pojawiać się na boisku w meczach ligowych.

W pierwszych dniach lipca wraz z ŁKS-em Siatkówka Żeńska Szkoła Gortata Łódź, czyli juniorkami Łódzkiego Klubu Sportowego, wzięła udział w turnieju finałowym mistrzostw Polski. Biało-czerwono-białe zanotowały w fazie grupowej jedno zwycięstwo i dwie porażki. Ostatecznie zmierzyły się w walce o 5. miejsce z LTS-em Legionovia Legionowo i zwyciężyły 3:0. Piąte miejsce w Polsce to wielki sukces drużyny prowadzonej przez trenerów Krystiana Kaczmarskiego i Wojciecha Blomberga.

W turnieju finałowym Oliwia Laszczyk wystąpiła we wszystkich rozegranych przez ŁKS meczach. Zdobyła 48 punktów, w tym 3 z zagrywki i 1 blokiem. W pierwszym pojedynku z Elite Volley Kraków została wybrana MVP meczu.

W meczach finałowych mistrzostw Polski juniorek Oliwia spisała się doskonale – podkreślił Hubert Hoffman, prezes ŁKS-u Commercecon Łódź. – To bardzo ambitna zawodniczka, która potrafi ciężko pracować, aby dojść do celu. Mamy nadzieję, że w sekcji seniorskiej pokaże się z równie dobrej strony.

Oliwka cieszymy się, że zostajesz z nami!