Zanim poznacie kolejne nowe nazwiska w naszej dziupli, musimy ogłosić jeszcze jedno rozstanie. Dziś żegnamy się z Oliwią Laszczyk, wychowanką Łódzkiego Klubu Sportowego. Oliwka dzięki za te wszystkie lata, która poświęciłaś na reprezentowanie biało-czerwono-białych barw. Drzwi ŁKS-u zawsze będą stały dla Ciebie otworem. 

Przez ostatnie dwa sezony Oliwia łączyła grę w zespole młodzieżowym i seniorskim. Miała okazję szlifować swoje umiejętności na wielu polach, zadebiutować w TAURON Lidze i Lidze Mistrzyń. Chociaż nie miała wielu okazji do pokazania swoich umiejętności, to jesteśmy pełni podziwu dla jej zaangażowania. Z przytupem zakończyła sezon 2020/2021, zdobywając brązowy medal mistrzostw Polski seniorek i zajmując 6. miejsce w mistrzostwach Polski juniorek. Fantastyczna dyspozycja w turnieju finałowym w Olecku zaowocowała powołaniem do reprezentacji U-20, która przygotowuje się do mistrzostw świata.

Czas jednak, aby młoda Wiewióra opuściła dziuplę i rozwijała swoje siatkarskie umiejętności. 

Rozstania nigdy nie są przyjemne, szczególnie jeśli w jednym klubie spędziło się tyle lat. Za mną długa droga w ŁKS-ie, tym bardziej cieszę się, że mogłam przejść ją całą – od gry w zespołach młodzieżowych po sekcję seniorską i grę w TAURON Lidze – mówi Oliwia. – Teraz czas na nowe wyzwania, nowe cele do osiągnięcia. Jestem łodzianką, więc nie jest to całkowite rozstanie, ponieważ mam tu rodzinę i przyjaciół, również tych spod znaku przeplatanki.

Rozstania z wychowankami klubu zawsze są trudne – przyznaje Katarzyna Sielicka, dyrektor ds. sportowych ŁKS-u Commercecon, była zawodniczka i również wychowanka ŁKS-u. – Oliwia przeszła długą drogę, jej umiejętności i zaangażowanie zostały zauważone przez prezesa Hubert Hoffmana, więc przez ostatnie dwa sezony łączyła grę w sekcji młodzieżowej i seniorskiej. To było wymagające zadanie, z którym doskonale sobie poradziła. Świetnie zaprezentowała się podczas tegorocznych finałów mistrzostw Polski juniorek, zdobyła z zespołem seniorskim brązowy medal TAURON Ligi. Wierzę, że dzięki ciężkiej pracy będzie rozwijać swoje umiejętności. Dzisiaj się żegnamy, ale drzwi do ŁKS-u będą dla niej zawsze otwarte i być może w niedalekiej przyszłości ponownie założy koszulkę z przeplatanką.

Oliwia życzymy Ci powodzenia i wielu sukcesów! Jesteśmy pewni, że jeszcze tu wrócisz.