W ostatnim meczu 2023 roku ŁKS Commercecon Łódź zagrał na wyjeździe z Metalkas Pałacem Bydgoszcz. Mistrzynie Polski kontrolowały przebieg spotkania od początku do końca, a efektem była pewna wygrana 3:0. 

Łodzianki rozpoczęły mecz w Bydgoszczy od prowadzenia 4:1, a blok Kamili Witkowskiej na Wiktorii Makarewicz dał im przewagę 7:3. Gospodynie, po błędzie Valentiny Diouf, zmniejszyły straty do jednego „oczka” (6:7). Punktowa zagrywka Aleksandry Dudek ponownie dała Wiewiórom cztery punkty przewagi (13:9) i o czas poprosił trener Pałacu. Blok Soni Stefanik na Poli Nowakowskiej zwiększył prowadzenie łodzianek do sześciu „oczek” (16:9). Przy stanie 17:12 dla gospodyń, o kolejny czas poprosił trener Jakub Tęcza. Jego vis a vis – Alessandro Chiappini – rotował składem. Na boisku pojawiła się Aleksandra Gryka, po której bloku Wiewióry prowadziły już 22:14. Finalnie przyjezdne wygrały 25:19 po udanej akcji wykończonej przez Diouf.

Drugiego seta od prowadzenie 3:1 rozpoczęły gospodynie, jednak łodzianki szybko doprowadziły do wyrównania. Po ataku Dudek wyszły na prowadzenie 8:7, a po kolejnym punkcie dla przyjezdnych o czas poprosił trener Tęcza. Łodzianki przez dłuższy czas utrzymywały trzy, czteropunktową przewagę. Gdy punkt w ataku zdobyła Amanda Campos, o drugi czas poprosił szkoleniowiec bydgoszczanek (11:16). Skuteczne zagranie Valentiny Diouf dało Wiewiórom prowadzenie 20:14. Gospodynie odrobiły trzy punkty z rzędu, co zmusiło trenera Chiappiniego do wzięcia czasu. W końcówce łodzianki pozostały skupione i po błędzie Makarewicz wygrały 25:19.

Trzecia odsłona rozpoczęła się od kilku wyrównanych akcji, ale po ataku Diouf ŁKS Commercecon wyszedł na prowadzenie 6:4 i o czas poprosił Jakub Tęcza. I chociaż po przerwie Pałac wyrównał wynik, to Łódzkie Wiewióry znów przejęły kontrolę i po bloku Stefanik miały trzy „oczka” przewagi (9:6). Dobrze przyjęcie Dudek pozwoliło Robercie Ratzke wykonać skuteczny atak z 2. piłki, a po chwili punkt dołożyła jeszcze Campos (12:8). Przewaga Wiewiór rosła, po bloku Stefanik na Łyszkiewicz było 14:8. Po błędzie Poli Bujnarowskiej przewaga przyjezdnych wzrosła do stanu 18:8. Na 21:12 Ewelinę Żurowską zablokowała Natalia Dróżdż. W końcówce jeszcze punkt z zagrywki dołożyła Ratzke, a kropkę nad i postawiła Dudek (25:12).

MVP: Amanda Campos

Metalkas Pałac Bydgoszcz – ŁKS Commercecon Łódź 0:3
(19:25, 19:25, 12:25)

Składy zespołów:
Pałac: Bałdyga, Bujnarowska, Nowakowska, Sikorska, Makarewicz, Paluszkiewicz, Saad (libero) oraz Gorzkiewicz, Żurowska, Łyszkiewicz, Justka (libero), Gliwa
ŁKS: Dudek, Witkowska, Diouf, Ratzke, Campos, Stefanik, Drabek (libero) oraz Gryka, Dróżdż, Zaborowska