Fantastycznie zaprezentowały się siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź przed własną publicznością. W meczu 4. kolejki TAURON Ligi pokonały 3:0 OnlyBio Pałac Bydgoszcz. MVP meczu została wybrana Aleksandra Gryka.

Początek pierwszego seta przyniósł wyrównaną walkę po obu stronach siatki. Po ataku Aleksandry Gryki było 4:4. Dopiero od stanu 8:8 Ełkaesianki zdobyły trzy punkty z rzędu i o czas poprosił trener Mirosław Zawieracz. Gospodynie jednak złapały wiatr w żagle. Po ataku Zuzanny Góreckiej prowadziły 13:9. Mocne zbicie Klaudii Alagierskiej-Szczepaniak dało łodziankom przewagę 15:10. Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź wyszły na prowadzenie 17:11 dzięki atakowi Gryki, a w kolejnej akcji błąd popełniła Ewelina Żurowska. Trener Alessandro Chiappini rotował składem, wykonując klasyczną zmianę na rozegraniu i ataku (Gajer za Ratzke i Hryshchuk za Diouf). Na boisku pojawiła się również, debiutująca w TAURON Lidze, Nikola Krawczyk. Dwa ostatnie punkty w tym secie dała Wiewiórom Górecka i ŁKS Commercecon wygrał 25:14.

Drugą partię gospodynie rozpoczęły od prowadzenia 5:1 i szybko o czas poprosił trener Zawieracz. Jego zespół szybko zmniejszył straty do jednego punktu, ale dobra passa bydgoszczanek szybko została przerwana. Asa posłała Alagierska-Szczepaniak i zrobiło się 8:5 dla Ełkaesianek. Punktowy blok Gryki dał im przewagę 12:7. W kolejnej akcji punkt z zagrywki zdobyła Julita Piasecka i mieliśmy kolejny czas dla Pałacu. Kolejny blok Aleksandry Gryki dał łodziankom prowadzenie 17:7. Po mocnym ataku Piaseckiej było już 21:9 dla miejscowych. Łódzkie Wiewióry grały pewnie i po ataku Anastasii Hryshchuk wygrały 25:13.

Trzeciego seta minimalnie lepiej rozpoczęły bydgoszczanki, które po ataku Moniki Gałkowskiej prowadziły 5:3. Zbicie Valentiny Diouf dało remis 7:7, a w kolejnej akcji punkt dołożyła Aleksandra Gryka i ŁKS Commercecon wyszedł na prowadzenie 8:7. Kolejny remis (12:12) oglądaliśmy po punktowym bloku Klaudii Alagierskiej-Szczepaniak. Gdy blok dołożyła Diouf, zrobiło się 17:14 dla gospodyń, a przy 19:16 o czas poprosił trener Zawieracz. Punkt zdobyty w ataku przez Grykę dał Wiewiórom prowadzenie 21:17, a 23:17 było po zbiciu Lany Scuki. Z wygranej 25:20 łodzianki cieszyły się po udanym bloku Alagierskiej-Szczepaniak.

MVP: Aleksandra  Gryka 

ŁKS Commercecon Łódź – OnlyBio Pałac Bydgoszcz 3:0
(25:14, 25:13, 25:20)

Składy zespołów:
ŁKS: Gryka (14), Alagierska-Szczepaniak (12), Górecka (11), Piasecka (8), Diouf (5), Ratzke (3), Maj-Erwardt (libero) oraz Hryshchuk (3), Scuka (1), Dróżdż, Drabek (libero) i Krawczyk
Pałac: Gałkowska (13), Lewandowska (6), Zurowska (6), Różyńska (6), Szucs (3), Bałdyga (1), Witkowska (libero) oraz Kobus, Mazurek i Justka (libero)

fot. Paweł Ciesielski