Pewnie zwycięstwo nad zespołem #VolleyWrocław zanotował dziś ŁKS Commercecon Łódź. Łodzianki nie straciły nawet seta, a MVP została wybrana Julita Piasecka.
 

Trener Michał Cichy dał odpocząć Martynie GrajberWeronice Sobiczewskiej, a mecz w szóstce rozpoczęły Pietra JukoskiJulita Piasecka. Ta druga wystąpiła dziś w roli atakującej. Chociaż spotkanie rozpoczęło się od dwóch punktów dla przyjezdnych, to Łódzkie Wiewióry szybko wyrównały, a następnie zaczęły budować przewagę. Zdobyte w połowie seta wysokie prowadzenie utrzymały do końca i wygrały 25:16. 

W drugim secie dość długo trwała zacięta walka, ale od stanu 12:12 pięć punktów z rzędu zdobyły gospodynie i takiego prowadzenia już z rąk nie wypuściły. Blok Roberty Ratzke dał im przewagę 20:14. Brazylijska rozgrywająca pełniła pod nieobecność Pauliny Maj-Erwardt rolę kapitana w tym meczu. Piłkę setową łódzki zespół miał po błędzie w ataku Aleksandry Gromadowskiej. Seta zakończyła zepsuta zagrywka Julii Stancelewskiej.
 
Pierwsze piłki trzeciego seta to znów wyrównana walka. Od stanu 7:7 ŁKS Commercecon wywalczył trzy punkty z rzędu. Od tego momentu gospodynie nie pozwoliły rywalkom na dogonienie wyniku. Po ataku Pietry Jukoski prowadziły 17:12. Pod koniec seta wrocławianki goniły jeszcze wynik, ale kropkę nad i postawiła Joanna Pacak udanym blokiem.
 
W spotkaniu z #VolleyWrocław w rozgrywkach TAURON Ligi zadebiutowała Alicja Jaryszek, zawodniczka juniorskiego zespołu ŁKS Siatkówka Żeńska. 
MVP: Julita PiaseckaŁKS Commercecon Łódź – #VolleyWrocław 3:0
(25:16, 25:18, 25:16)

Składy zespołów:
ŁKS: Jukoski (10), Witkowska (7), Ratzke (4), Alagierska (10), Piasecka (12), Jones-Perry (11), Strasz (libero) oraz Grajber, Pacak (7), Sobiczewska (2), Gajer i Jaryszek
#Volley: Hawryła (3), Kossanyiova (4), Kocić (8), Kaczmar (2), Robles (13), Fedorek (4), Bodasińska (libero) oraz Wellna (1), Gromadowska (3), Stancelewska (1) oraz Szady (1)

fot. Michał Żukowski