Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź w pierwszym meczu ćwierćfinałowym mistrzostw Polski wygrały 3:0 z OnlyBio Pałacem Bydgoszcz. MVP spotkania została wybrana Valentina Diouf. Rewanż w Bydgoszczy odbędzie się 11 kwietnia o godzinie 17:30.

Z nową energią Łódzkie Wiewióry przystąpiły do fazy play-off TAURON Ligi. W rywalizacji ćwierćfinałowej przeciwnikiem łódzkiej ekipy jest zespół OnlyBio Pałac Bydgoszcz. W pierwszym meczu Ełkaesianki wygrały bardzo pewnie i nie straciły seta. Chociaż obie ekipy prezentowały przyjęcie na tym samym poziomie (55%) i zagrały po 2 asy serwisowe, to w ataku i bloku dominowały Łódzkie Wiewióry. Gospodynie w ataku miały aż 61% skuteczności przy 35% rywalek, do tego dołożyły 11 bloków przy zaledwie 1 Pałacu. 

Trener Alessandro Chiappini rotował w tym spotkaniu składem, przez cały mecz odpoczywała jedynie Zuzanna Górecka. Najwięcej punktów zanotowała na swoim koncie Valentina Diouf (18), której skuteczność w ataku wyniosła aż 74%. 

MVP: Valentina Diouf

ŁKS Commercecon Łódź – OnlyBio Pałac Bydgoszcz 3:0
(25:11, 25:19, 25:18)

Składy zespołów:
ŁKS: Gryka (10), Witkowska (8), Diouf (18), Ratzke (2), Scuka (6), Piasecka (7), Maj-Erwardt (libero) oraz Dróżdż (1), Hryshchuk (5), Gajer i Drabek
Pałac: Bałdyga (2), Lewandowska (8), Żurowska (9), Nowakowska (10), Kobus (6), Ter Brugge (1), Witkowska (libero) oraz Mazurek, Łyszkiewicz (1) i Justka (libero)