Jakie są 8-latki? Pełne energii, pasji i pomysłów. Taka jest również Lilianka Błasik, uczennica Szkoły Gortata. W połowie stycznia, po powrocie z ferii zimowych, codzienność dziewczynki i jej rodziny zmieniła się o 180 stopni. Liliankę czekają najważniejsze zawody, a ich stawką jest życie. Pomóżmy małej łodziance pokonać guza mózgu!

Taką dramatyczną relację zamieścili rodzice na portalu zrzutka.pl:

„Lila wróciła z ferii zimowych 18 stycznia, na których biegała, tańczyła, pływała i tryskała energią. Dzień po powrocie obudziła się z nudnościami, wymiotowała. Następnego dnia sytuacja się powtórzyła. Po południu doszły zawroty głowy. Zabraliśmy córkę na SOR, gdzie postanowiono zatrzymać ją w szpitalu na konsultację z neurologiem. Neurolog zlecił pilny rezonans magnetyczny… i wtedy 22 stycznia ok. godz. 22-iej otrzymaliśmy wyrok: GUZ PNIA MÓZGU!”

Niestety w polskich szpitalach nikt nie dawał Liliance szans na przeżycie. Rodzice nie poddali się i skontaktowali z kliniką w Szwajcarii. Okazało się, że klinka w Zurychu może zakwalifikować 8-latkę do eksperymentalnego leczenia lekiem Fimepinostat. Nie było na co czekać. 

Chociaż życie dziecka jest bezcenne, to jednak realne koszty, które muszą ponieść rodzice, są ogromne. Pierwsze pół roku kuracji to koszt około 110 tysięcy franków szwajcarskich (prawie 440 tysięcy złotych). Następnie każdy kolejny miesiąc 9 tysięcy franków szwajcarskich (36 tysięcy złotych) plus koszty podróży i pobytów w Szwajcarii.

Szczegóły na temat aktualnego stanu zdrowia Lilianki i link do zrzutki (kliknij w grafikę). Pomóżmy Liliance pokonać guza mózgu!