Porażką naszego zespołu zakończyły się niedzielne derby Łodzi, tym samym zespół Grot Budowalnych zrewanżował się za przegraną z pierwszej rundy fazy zasadniczej. Aktualnie nasz zespół pozostaje na 4. miejscu w tabeli TAURON Ligi.

Dobre otwarcie zanotowały Łódzkie Wiewióry, które po zagrywce Veroniki Jones-Perry prowadziły 2:0, a atak Martyny Grajber dał im przewagę 6:4. Do czterech oczek urosła przewaga ŁKS-u Commercecon dzięki atakowi Valentiny Diouf, jednak rywalki odrobiły straty i po zagrywce Any Cleger był remis 13:13. Atak Kubanki dał Budowlanym prowadzenie 18:16. Po kolejnym punkcie dla rywalek o czas poprosił trener Michał Cichy. Końcówka zdecydowanie lepiej wyglądała w wykonaniu gospodyń tego meczu. Po ataku Cleger prowadziły one 24:19, od tego momentu ŁKS Commercecon zdobył trzy punkty, jednak seta zamknął atak Moniki Fedusio.

Podrażnione Wiewióry świetnie rozpoczęły drugiego seta. Błąd Pauliny Damaske dał im prowadzenie 6:1 i o czas poprosił trener Maciej Biernat. Od tego momentu ŁKS nie zdobył żadnego punktu przy ośmiu oczkach Budowlanych. Gospodynie utrzymywały niewielką przewagę, którą zaczęły powiększać w drugiej części seta. Po ataku Fedusio prowadziły już 15:11. Ełkaesianki nie mogły znaleźć sposobu na przełamanie gry rywalek. Po akcji Fedusio było już 22:15. Ostatecznie Budowlani wygrali tego seta do 18.

Początek trzeciej partii również należał do gospodyń (3:0). Trener Michał Cichy rozpoczął tego seta z Weroniką Sobiczewską na ataku i po akcji tej zawodniczki ŁKS Commercecon tracił do rywalek jeden punkt (10:11), a atak Kamili Witkowskiej dał remis 13:13. O czas poprosił trener Biernat. Atak Sobiczewskiej dał prowadzenie 16:15 ekipie ŁKS-u, a po błędzie Cleger Wiewióry miały przewagę 22:20. Rywalki wyrównały na 23:23 i o czas poprosił trener Cichy. Atak Jones-Perry dał Ełkaesiankom piłkę setową, nie wykorzystały one jednak okazji. Od stanu 24:24 dwa punkty z rzędu zdobyła Monika Fedusio i Budowlani wygrali 26:24, a cały mecz 3:0.

Grot Budowlani Łódź  – ŁKS Commercecon Łódź 3:0
(25:22, 25:18, 26:24)

Składy zespołów:
Budowlani: Lisiak (3), Łazowska (5), Centka (6), Cleger (17), Fedusio (15), Damaske (14), Łysiak (libero) oraz Kędziora i Górecka (1)
ŁKS: Grajber (3), Witkowska (10), Diouf (8), Ratzke (1), Alagierska (1), Jones-Perry (10), Maj-Erwardt (libero) oraz Pacak (2), Jukoski, Sobiczewska (9), Gajer i Piasecka (2)