Porażka z Developresem SkyRes Rzeszów była bolesną lekcją dla ŁKS-u Commercecon Łódź. We własnej hali Ełkaesianki nie ugrały nawet seta. 

Początek spotkania ułożył się po myśli siatkarek z Rzeszowa, które wyszły na prowadzenie 4:0. O pierwszy czas trener Giuseppe Cuccarini poprosił przy stanie 6:1 dla rywalek. Blok Zaroślińskiej-KrólWitkowskiej na Lazović (3:8). Po ataku piłki przechodzącej rzeszowianki prowadziły już 14:6. Dwa autowe ataki Michaeli Mlejnkovej zmniejszyły straty łodzianek do 5 punktów (9:14). Po autowym ataku Lazović Developres prowadził 17:10, a trener Cuccarini zmienił Evę Mori na Valerię Caracutę. Atak Zaroślińskiej-Król dał gościom przewagę 19:11, a po bloku na Kowalińskiej było już 22:13. Ostatecznie Developres zwyciężył 25:14.

W drugim secie prowadzenie 2:1 ŁKS Commercecon objął po ataku Izabeli Kowalińskiej. Remis 7:7 mieliśmy po bloku duetu Pacak/Kowalińska na Mlejnkovej. Jednopunktową przewagę rzeszowianki uzyskały po ataku Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej (9:8), ale w kolejnej akcji środkowa Developresu zepsuła zagrywkę. Od bloku duetu Alagierska/Lazović (18:23) łodzianki zaczęły gonić wynik. Przy stanie 24:21 dla rzeszowianek o czas poprosił jeszcze Stephane Antiga, ale w dwóch kolejnych akcjach gospodynie świetnie zaprezentowały się w bloku. Wydawało się, że ŁKS Commercecon jest o krok od odwrócenia losów seta. Wtedy jednak kolejny czas wykorzystał Antiga, a jego zespół po przerwie postawił kropkę nad „i”.

Od początku trzeciego seta Developres narzucił swój rytm gry. Przy stanie 12:6 dla rywalek o czas poprosił trener Cuccarini. Po autowej zagrywce Valentin-Anderson było 16:11 dla rzeszowianek. W kolejnej akcji przyjezdne popełniły błąd, a następnie asem serwisowym popisała się Pacak. Zrobiło już już tylko 16:12 dla Developresu. O przerwę poprosił zatem szkoleniowiec ekipy z Rzeszowa. Blokiem na Lazović goście uzyskali pięć punktów prowadzenia (18:13). Pod koniec seta Ełkaesianki znów próbowały odwrócić losy meczu. Atak Alagierskiej zmniejszył straty do dwóch punktów (17:19). Ostatecznie jednak Developres kontrolował wynik i zwyciężył w tym secie 25:21, a w całym meczu 3:0.

MVP: Katarzyna Zaroślińska-Król

ŁKS Commercecon Łódź – Developres SkyRes Rzeszów 0:3
(14:25, 23:25, 21:25)

Składy zespołów:
ŁKS: Mori (3), Pacak (5), A. Wójcik (5), Lazović (2), Kowalińska (16), Alagierska (6), Korabiec (libero) oraz Skrzypkowska, Bociek (2), Caracuta i Strasz (libero)
Developres: Witkowska (8), Blagojević (6), Efimienko-Młotkowska (8), Mlejnkova (16), Valentin-Anderson (2), Zaroślińska-Król (14),Grabka (libero) oraz Hawryła

fot. Michał Żukowski