ŁKS Commercecon Łódź wraca do gry. 2020 rok zakończyliśmy zwycięstwem 3:0 nad Energą MKS Kalisz. Po przerwie świątecznej Łódzkie Wiewióry wróciły do treningów i intensywnie przygotowują się do styczniowo-lutowego maratonu. Pierwszym meczem w nowym roku będzie ligowy pojedynek z Polskimi Przetworami Pałac Bydgoszcz.

Będzie to 10 mecz pomiędzy ŁKS-em Commercecon a Pałacem od powrotu naszego zespołu do ekstraklasy. Na dziewięć rozegranych pojedynków siedem padło łupem łodzianek. W sezonie 2020/21 we własnej hali Łódzkie Wiewióry pokonały bydgoszczanki 3:1, a statuetka MVP powędrowała w ręce Aleksandry Wójcik. Nasza przyjmująca zdobyła w tym meczu 19 punktów, w tym 1 z zagrywki, 1 blokiem i 17 z ataku, zaś przyjęcie zanotowała na poziomie 41%. 

W meczu w Sport Arenie nasze rywalki miały wprawdzie lepsze przyjęcie, jednak w bloku i ataku lepiej spisały się łodzianki. Łódzkie Wiewióry 15 razy skutecznie zamurowały swoje przeciwniczki. 

Przypomnijmy, że w zespole z Bydgoszczy występuje była Ełkaesianka Regiane Bidias. W pierwszym meczu przeciwko ŁKS-owi Regis świetnie zaprezentowała się w przyjęciu, notując 67% skuteczności. Zdobyła 11 punktów, jednak jej skuteczność w ataku wyniosła 31%. 

Przed przerwą świąteczną ŁKS Commercecon pokonał 3:0 Energę MKS Kalisz, zaś Pałac wygrał bez straty seta z Eneą PTPS Piła. Łodzianki plasują się w tabeli na na 4. pozycji, zaś bydoszczanki plasują się dopiero na 9. miejscu.

Mecz 2. części sezonu zasadniczego odbędzie się w Bydgoszczy w poniedziałek, 11 stycznia o godzinie 17:30, a transmisję z tego pojedynku przeprowadzi Polsat Sport.