ŁKS Commercecon Łódź przegrał w Rzeszowie z miejscowym Developresem Bella Dolina 1:3 w 1/8 Pucharu Polski i pożegnał się z dalszą rywalizacją. Prosto z Rzeszowa Łódzkie Wiewióry udadzą się w podróż do Chorwacji na mecz Pucharu CEV.

Mecz rozpoczął się od ataku z drugiej piłki Katarzyny Wenerskiej. Błąd w ataku Martyny Grajber dał Developresowi prowadzenie 3:1, ale łodzianki wyrównały dzięki zbiciu Veroniki Jones-Perry (3:3). Na kolejne dwupunktowe prowadzenie gospodynie wyszły po ataku Jeleny Blagojević. Błąd w ataku Kamili Witkowskiej dał gospodyniom przewagę 11:7. Gra toczyła się pod dyktando rzeszowianek, które szybko powiększyły prowadzenie do stanu 16:8. Julitę Piasecką na przyjęciu zmieniła Pietra Jukoski. Dwa ataki z rzędu Veroniki Jones-Perry dały łodziankom 13. punkt, ale wciąż traciły do rywalek 5 punktów. Łódzkie Wiewióry rzuciły się do odrabiania strat. Przy zagrywce Klaudii Alagierskiej dobrze blokiem popracowała Kamila Witkowska. Po ataku Grajber było po 21. W końcówce obie ekipy walczyły zacięcie, ale od stanu 23:23 dwa punkty powędrowały na konto Developresu i gospodynie wygrały 1. seta.

Drugą partię otworzył skuteczny atak Pietry Jukoski, a po błędzie Bruny Honorio ŁKS Commercecon prowadził 3:2. Kolejny błąd rzeszowianek, tym razem Jeleny Blagojević, dał przyjezdnym przewagę 5:3, jednak dwa kolejne punkty powędrowały na konto Developresu i mieliśmy remis 5:5. Zespoły walczyły punkt za punkt. Blok Witkowskiej na Honorio dał kolejny remis – 9:9. Przy stanie 11:9 dla gospodyń o czas poprosił trener Michał Cichy, który poprowadził w tym meczu zespół ŁKS-u Commercecon w roli pierwszego szkoleniowca. Przewaga gospodyń powiększyła się do czterech punktów, gdy atak skończyła Honorio. Błąd dotknięcia siatki popełniony przez Annę Stencel dał 13. punkt łodziankom, ale przewaga rywalek wynosiła dwa punkty. W drugiej części spotkania rzeszowianki wrzuciły wyższy bieg i zbudowały sobie przewagę kilku „oczek”. Tym razem nie dały ŁKS-owi odrobić strat i wygrały 25:17.

Trzeciego seta Łódzkie Wiewióry rozpoczęły od prowadzenia 3:0. Po ataku Jones-Perry było 6:2 dla łodzianek, ale skutecznie odpowiedziała Izabella Rapacz. Autowe zbicie Witkowskiej dało kolejny punkt gospodyniom (8:9). Przy zagrywce Jones-Perry piłka wracała na stronę łodzianek i mocno zbiła ją Witkowska (15:12). Łodzianki zbudowały sobie cztery punkty przewagi, ale po trudnej zagrywce Stencel zmalała ona do dwóch „oczek” 19:17. 21:18 dla łodzianek było po asie Joanny Pacak, zaś na 22:19 z drugiej piłki zaatakowała Roberta Ratzke. W końcówce przyjezdne nie straciły koncentracji i wygrały 25:20.  

Początek czwartej partii był wyrównany. Po ataku Veroniki Jones-Perry było 4:4, a następnie punkt z zagrywki zapisała na swoim koncie Klaudia Alagierska. Na trzypunktowe prowadzenie wyszły rzeszowianki, gdy została zablokowana Julita Piasecka. O czas poprosił trener Cichy. Gdy Jones-Perry zerwała atak było już 13:9 dla rzeszowianek, po ataku z piłki przechodzącej Anny Stencel gospodynie prowadziły 16:10. Łódzkie Wiewióry ruszyły jeszcze do walki. Po ataku Witkowskiej traciły jeden punkt (16:17). Atak Blagojević po bloku dał rzeszowiankom prowadzenie 21:19. Łodzianki obroniły jeszcze piłkę meczową, ale seta zamknęła atakiem Kara Bajema. Developres wygrał 25:23 i cały mecz 3:1. 

MVP: Kara Bajema

Tym samym nasz zespół pożegnał się z rozgrywkami Pucharu Polski, a w niedzielę prosto z Rzeszowa uda się na mecz Pucharu CEV do Chorwacji.

Developres Bella Dolina Rzeszów – ŁKS Commercecon Łódź 3:1
(25:23, 25:17, 20:25, 25:23)

Składy zespołów:
Developres: Honorio, Blagojević, Stencel, Wenerska, Bajema, Jurczyk, Szczygłowska (libero) oraz Rapacz i Kalandadze
ŁKS: Grajber, Witkowska, Ratzke, Alagierska, Piasecka, Jones-Perry, Maj-Erwardt (libero) oraz Jukoski, Pacak, Sobiczewska i Gajer