Przyjeżdżała do Łodzi w 2021 roku jako dziewięciokrotna medalistka ligi brazylijskiej i wicemistrzyni olimpijska z Tokio. W sezonie 2021/2022 z ŁKS-em Commercecon Łódź wywalczyła brązowy medal mistrzostw Polski, a między kolejnymi rozgrywkami z reprezentacją Brazylii zdobyła srebro Ligi Narodów i mistrzostw świata. Jej doświadczenie i spokój na boisku to cechy, które sprawiają, że doskonale kieruje grą Łódzkich Wiewiór. W Łodzi czuje się bardzo dobrze i już możemy zdradzić, że… Roberta Ratzke zostaje w dziupli na sezon 2023/2024!

Dziewięć medali ligi brazylijskiej, cztery złote krążki Klubowych Mistrzostw Ameryki Południowej, dwa puchary i trzy superpuchary Brazylii – to część osiągnięć w klubowej siatkówce Roberty Ratzke. Z reprezentacją swojego kraju sięgnęła m.in. po dwa złote medale Grand Prix, trzy srebra Ligi Narodów, srebro igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata.

W sezonie 2021/2022 po raz pierwszy wyjechała z kraju i podpisała kontrakt z ŁKS-em Commercecon Łódź. Z Łódzkimi Wiewiórami wywalczyła brązowy medal mistrzostw Polski 2021/22, a w tym sezonie jest głodna kolejnych sukcesów. Mocno o nie walczy, występując nie tylko w TAURON Lidze, ale również w Pucharze Polski i Lidze Mistrzyń.

W rankingu najlepiej zagrywających obecnego sezonu TAURON Ligi plasuje się w pierwszej piątce. Jej wielkim atutem jest nie tylko trudny serwis, ale przede wszystkim bardzo sprawiedliwa dystrybucja piłek do wszystkich swoich koleżanek, zarówno skrzydłowych, jak i środkowych. 

Roberta Ratzke w ŁKS-ie Commercecon Łódź czuje się bardzo dobrze i podkreśla to przedłużeniem kontraktu na sezon 2023/2024! – Myślę, że jest kilka powodów, dla których zdecydowałam się zostać w ŁKS-ie na kolejny sezon – przyznała rozgrywająca Łódzkich Wiewiór. – Gdy myślę o kolejnym sezonie, muszę czuć balans. Czuję się tu dobrze jako człowiek, czuję profesjonalizm. Poprzedni sezon był moim pierwszym poza domem i bardzo mnie rozwinął. Obecny sezon jest wyjątkowy jak do tej pory. Mamy fantastyczny zespół, świetny sztab szkoleniowy. Każdego dnia przychodzę na trening z przyjemnością, jest to duży komfort. Czuję, że się rozwijam jako profesjonalny sportowiec. Mam też swoje indywidualne cele, chcę ponownie pojechać na igrzyska, a tu czuję, że mam wsparcie, aby ten cel osiągnąć. Czuję się tu wyjątkowo. To niesamowite grać przed takimi kibicami, pracować ze wszystkimi w świetnej atmosferze. To wszystko sprawia, że chciałam tu zostać. Bardzo się z tego cieszę! – podkreśliła Roberta Ratzke.